Léto se pro mnohé fanoušky motorismu nese ve znamení jednostopých vozidel, proto jsme na webu TipCars.com tentokrát hledali „větší“ skútry. Pokud si totiž přejete pohodlný a rychlý pohyb po městě, přitom ale mimo město nechcete ztratit výkon, bude pro vás ideální sáhnout po skútrech o objemu 300 ccm a více.

„Takových skútrů máme v nabídce našeho webu přes 50 kousků. Vybírat si můžete ze značek Peugeot, Honda, Piaggio a dalších. A protože víme, že rozhodování není snadné a výběr je hodně široký a pestrý, tak jsme vám připravili pár kousků rovnou k nahlédnutí, abychom vám rozhodování usnadnili,“ říká Marek Knieža, ředitel inzertního auto-moto webu TipCars.com.

V dalším díle seriálu jsme pro vás vytipovali čtyři skútry nad 300 ccm. Více se o nich dozvíte níže, prohlédnout si je můžete v naší fotogalerii.

BMW C 650 Sport

BMW C 650 Sport.BMW C 650 Sport.Zdroj: se svolením CZ Auto Liberec

Náš první tip je na skútr BMW C 650 Sport, který se prodává za 299 000 Kč. Vyroben byl v roce 2018 a najeto má 2800 kilometrů. Skútr má motor o objemu 647 ccm s výkonem 44 kW (60 PS).

Ve výbavě najdete například automatickou převodovku, ABS, plexi štít, imobilizér, elektrický startér či variátor. Průměrná spotřeba je uváděna 4,6 litrů na 100 kilometrů.

Piaggio Beverly 400

Piaggio Beverly 400.Piaggio Beverly 400.Zdroj: se svolením EuroCycles

Náš druhý tip je na skútr Piaggio Beverly 400, který se prodává za 140 000 Kč. Vyroben byl v roce 2022 a najeto má 4300 kilometrů. Skútr má motor o obejmu 400 ccm s výkonem 26 kW (35 PS).

Ve výbavě najdete například ABS, kontrolu trakce či bezklíčkové zapalování.

Honda PCX 125.
Skútry do 125 ccm. Zjistili jsme, jaká je jejich nabídka a ceny v bazarech

Peugeot XP400 GT

Peugeot XP400 GT.Peugeot XP400 GT.Zdroj: se svolením Lenner Motors

Náš třetí tip je na skútr Peugeot XP400 GT, který se prodává za 199 900 Kč. Vyroben byl v roce 2023 a je v novém stavu. Skútr má motor o objemu 399 ccm s výkonem 27 kW (37 PS).

Ve výbavě najdete například automatickou převodovku, ABS, palubní počítač, bezklíčové startování, plexi štít či drátová kola obutá do Pirreli pneumatik.

Honda SH 300i

Honda SH 300i.Honda SH 300i.Zdroj: se svolením Harness

Náš čtvrtý tip je na skútr Honda SH 300i, který se prodává za 89 000 Kč. Vyroben byl v roce 2019 a najeto má 49 000 kilometrů.

Skútr má motor o objemu 300 ccm, koupen byl v Česku má kompletní servisní historii.

Celou nabídku skútrů nad 300 ccm najdete ZDE.

Vespa GTS Super 300 Rosso Coraggioso.
Vespa je stylová hvězda mezi skútry. Zajímavé modely najdete i v nabídce bazarů

Proč je výhodné hledat auto na webu TipCars.com?

  • Výhodou je samotný systém vyhledávání, který je postaven tak, ať je co nejvíce komfortní pro každého uživatele.
  • „Sledovali jsme, co lidé na našich stránkách nejvíce zadávají a hledají, a tyto jejich nejčastější požadavky jsme jim nabídli ve zjednodušené předvolbě. Víme, že se hlavně hledá značka, model, cena do určité výše, rok výroby, motor či převodovka. Méně už dneska lidé řeší stav kilometrů, protože v tomto údaji se dříve v inzerátech dost lhalo,“ vysvětluje ředitel TipCars.com Marek Knieža.
  • Inzertní auto-moto web TipCars.com umí každému najít auto i podle dalších detailů a přání, třeba s vyhřívanými sedadly, s automatickou převodovkou nebo s tažným zařízením. Můžete si vybrat i více aut a pak je navzájem srovnávat na takzvaném „parkovišti“. A pokud zrovna nenajdete vůz podle vašich představ, založíte si na webu „hlídacího psa“, který za vás pohlídá nové inzeráty a upozorní vás na ně.
  • Podrobnější informace k mnoha modelům starších aut i jejich hodnocení odborníkem můžete najít i ve speciální rubrice Poradna TipCars, kterou najdete ZDE.
Škoda Octavia Scout.
V bazarech roste zájem o novější ojetiny značek Škoda, Kia nebo Hyundai

TipCars.com patří do skupiny Vltava Labe Media, která vydává i regionální Deník.