VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Jen jsem vyzvedávala kluka ze školky. Stálo mě to dvě stovky, říká jeho matka

Strakonice - Značku zákaz stání před MŠ U Parku nahradí jiná s označením parkovacího kotouče

2.10.2010
SDÍLEJ:

Ulice u MŠ U Parku ve StrakonicíchFoto: DENÍK/ Petr Škotko

Matka dvou dětí J. M. ze Strakonic dostala v pátek 24. září pokutu 200 korun za parkování na zákazu stání před Mateřskou školou U Parku v Plánkově ulici ve Strakonicích. Jenže zas tak jednoznačné to není. Parkování na zákazu je totiž téměř jedinou možností, jak děti vyzvednout. „Stejně to řeší většina rodičů, kteří sem vodí svoje děti. U školy je totiž velmi těžké zaparkovat, protože po obou stranách silnice je zákaz stání. Nejde zastavit ani v Husově ulici, obtížné je parkovat v Sokolovské, stejně tak jako v ulici Svatopluka Čecha či Žižkově ulici. Proto nejen já, ale i ostatní rodiče, to řeší zastavením na zákazu stání a rychlým odvedením dítěte do školky. Stejné to je pak při vyzvedávání dítěte,“ říká J. M., která nechce z osobních důvodů zveřejnit své jméno. Redakce ho ale zná.

Nejrušnější je doba mezi 7. a 8. ráno, dále mezi 11.45 a 12.15 a pak po 14. hodině. „Léta tahle zaběhnutá praxe funguje, policisté chodící na obědy na Protivínskou kolikrát i v uniformě z oběda prošli pravidelně bez povšimnutí,“ pokračuje.

Ne tak tomu bylo ale v pátek 24. září. Kolem dvanácté hodiny, možná i v čase jejich polední pauzy, se podle J. M. u mateřské školy objevili dva uniformovaní dopravní policisté. Výsledkem jejich rychlé akce mělo být rozdání několika pokut za stání na zákazu stání. „Rodiče, kteří na tomto zákazu stání zastavili, tak učinili proto, aby pouze vyzvedli své dítě ze školky. Nestáli, ale zastavili na zákazu stání. Pokutu dostali, a to i přesto, že silniční zákon nemluví o čase, na kterou lze zastavit, ale o době nezbytně nutné k neprodlenému vystoupení osob a nastoupení či naložení a vyložení nákladu. Pokud stále platí pravidlo, že policista je odměňován za počty rozdaných pokut, obávám se, že takhle se dá snadno zneužít spousta zákazů stání u strakonických školek a škol. Určitě je snazší se domoci pokuty od maminky vedoucí své dítě do školky, než od řidiče, který na Písecké jezdí devadesátkou. Proto bych ráda věděla, jaký je oficiální postoj Policie České republiky. Protože to by mi nezbylo nic jiného, než chodit s dětmi do školky z druhého konce města pěšky. Ráda bych se také obrátila na představitele města, aby s policií o pokutování rodičů na zákazech státní u strakonických školek a škol, jednala, popřípadě, aby pomohla rodičům v řešení tohoto problému. Soukromý supermarket vám také zajistí parkování, pokud využíváte jeho služeb,“ končí své vyprávění J. M.

Redakci se podařilo vyzpovídat jednoho z policistů, kteří ten pátek pokuty udělovali. „Vzpomínám si na to. Zrovna tento přestupek řešil můj kolega. Rozhodně jsme nebyli na Protivínské na obědě, ale na pravidelné obchůzce. Místo před školkou jsme dokonce několik minut pozorovali. Stálo tam i několik aut, jejichž řidiči byli rozhodně na obědě ve zmíněné restauraci. Nelze dát někomu pokutu za jasný přestupek a jinému ji za stejnou věc odpustit. Rodiče chápu, ale to jim asi nepomůže ,“ říká policista.

I když matku obou dětí mrzí, není hlavním předmětem jejího roztrpčení. „Beru to, i když policista dobře viděl, že vedu kluka ze školky. Ale spíš mne zajímá, co bude dál? Pokuty přese problém s parkování nevyřeší,“ dodává.

I přes zdánlivou neřešitelnost rébusu se nakonec řešení našlo. „Po zvážení reálných možností řešení problematického parkování u Mateřské školy U Parku, jsme ve spolupráci s odborem dopravy ve Strakonicích zvolili odstranění nynější dopravní značky Zákaz stání a umístění dopravní značky Parkoviště s parkovacím kotoučem s nápisem Maximální doba parkování 15 minut. Bude platit od pondělí do pátku od 6 do 16 hodin,“ uvedla za PČR Strakonice ve své zprávě Radka Sandorová.

K osazení značky dojde v nejbližších dnech. Ostatní značky zákazu stání v Plánkově ulici zůstávají v současném znění a bez výjimek.

Autor: Petr Škotko

Místo události:
2.10.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Marie Šampalíková byla ředitelkou ZŠ T. G. Masaryka v Blatné 25 let

Jde do důchodu, své nástupkyni přeje hodně nápadů a optimismu

Smrtelná nehoda u Sudoměřic u Bechyně.
AKTUALIZUJEME / AKTUALIZOVÁNO

U Sudoměřic u Bechyně zemřel řidič

Šplhal po okapu, protože se chtěl pomstít

Strakonice - Komise pro přestupky bude řešit případ z 19. června. 

Byl jsem spíš dřevák než dobrý střelec, usmívá se Jan Chylík

Strakonice – Strakonický tým skončil na domácím turnaji slávistiských odboček třetí.

Letiště se po osmdesátce změní na veřejné

Planá - Vzpomínky, úžas, nadšení, zážitky. Taková byla sobotní oslava 80. výročí provozu letiště v Plané s 15 000 návštěvníky.

DOTYK.CZ

Prima vyhodila vedoucího vydání Diváckých zpráv neprávem, rozhodl soud

Obvodní soud pro Prahu 8 rozhodl po třech letech ve sporu mezi televizí Prima a vedoucím vydání jejích Diváckých zpráv Jiřím Fröhlichem. Ten se soudil o neplatnost okamžitého zrušení svého pracovního poměru. Soudkyně obvodního soudu dala Fröhlichovi za pravdu. Rozsudek zatím nenabyl platnost, obě strany se mohou odvolat.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies