VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V Záboří slavili den žen

Záboří - V pátek 10.března v Záboří oslavili MDŽ. Obec připravila pro ženy tradiční společenský večer při příležitosti tohoto svátku v kulturním domě U Divišů.

16.3.2017
SDÍLEJ:

Oslava MDŽ v Záboří se vydařila.Foto: Jaroslava Vodičková, Záboří

Žen všech generací se sešlo odhadem na osmdesát! O krásnou výzdobu stolů se opět postarala Veronika, nájemce hospůdky. Ve velkých čirých vázách byly pod vodou naaranžované orchideje a jiné květiny a na hladině nad nimi svítily plovoucí svíčky.Tuto nádheru každý obdivoval. Pánové z „obslužné čety“ měli tentokrát černé košile se žlutými motýlky, pobíhali po sále s občerstvením, roznášeli víno a vodu ve džbáncích, pivo, kávu a zákusky a starali se o to, aby skleničky nebyly prázdné.

A jaký byl kulturní program? Se svým pásmem básniček vystoupily děti z naší mateřské školy. Vystupovat před takovým množstvím lidí jistě ani pro ně nebylo jednoduché. Ale tréma na nich znát nebyla, vždyť měly za sebou svoji paní učitelku, připravenou pomoci. Děti byly bezprostřední, milé a nebojácné a za svoje vystoupení sklidily zasloužený potlesk.

Dalším bodem kulturního programu bylo vystoupení skupiny FIVE FELLAS z Písku, která provozuje silovou gymnastiku. Těchto pět krásných kluků se při příchodu do sálu možná zaleklo toho množství žen, trochu zrozpačitěli, ale na jejich vystoupení to už vidět nebylo. Vystupují na různých akcích a plesech a sklízí obdiv nejen za svá vypracovaná svalnatá těla, ale hlavně za choreografii a samotné jistě velmi náročné cvičení. Jejich vystoupení bylo krásné a málokdo asi věděl, že v roce 2015 se tato skupina dostala až do semifinále soutěže Česko Slovensko hledá talent! Je jasné, že se ženám líbili a potlesk nebral konce.

K tanci a poslechu hrála kapela MINIMAX. Chlapi na sále sice chyběli, ale ženy si dovedou poradit v každé situaci a tancovaly spolu. Časem se našlo i pár odvážlivců, kteří mezi ženy přišli a k tanci je vyzvali, aby se starosta necítil mezi tolika ženami tak osamocen.

Všem organizátorům této akce patří velký dík za to, že se mohly ženy sejít a společně strávit příjemný večer. Domů si pak odnášely krásnou žlutou primulku.

Jaroslava Vodičková, Záboří

Autor: Redakce

16.3.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Roman Marienka

Zápas sezony rozhodnou podle kouče házenkářů maličkosti

Pro cyklisty jsou připraveny tři trasy v délce 15 km, 42 km a 61 km.
3

Sobota odstartuje letošní turistickou sezonu

Házenkářské play out je tu, sokolky Písku začínají ve Veselí

Písek – Písecké interligové házenkářky si po roce zopakují účast v bojích o záchranu v nejvyšší soutěži.

Strakoničtí, pozor, svoz bioodpadu bude v jiné dny než dosud

Strakonice - Technické služby Strakonice a odbor životního prostředí městského úřadu upozorňují, že s platností od 8. 5. 2017 do 30. 9. 2017 dojde ke změně ve svozu bionádob.

Opravy v květnu dvakrát omezí pohyb chodců na mostě Jana Palacha

Strakonice - Chodníky dostanou nový povrch. Nejdříve směrem na Plzeň.

AKTUALIZOVÁNO

Jihočeské kluby mohou nahlásit svazu, že mají na víkend hřiště nezpůsobilé

České Budějovice - Fotbal v kraji je o víkendu ohrožen. Čím, je zřejmé při pohledu z okna…

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies