VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Týden bez mytí uvítá téměř každé dítě

Řepice - Celkem tři týdenní pobytové turnusy tábora pro děti pořádá na louce u Řepice u Strakonic spolek Děti Řepice.

14.7.2017
SDÍLEJ:

Spoustu aktivit s minimem samostatného volna, to je dětský tábor v Řepici u StrakonicFoto: Deník / Alena Šrámková

„Tábory pořádáme už spoustu let, tady v Řepici od roku 2008, ale vždycky byly v obci u současného Pastelkového hřiště,“ řekl hlavní vedoucí Martin Tíkal. Jenže kvůli stížnostem občanů na hluk, který obvykle skupina minimálně 40 dětí vytvoří, se organizátoři zařídili jinak. Zakoupili louku, kterou nejprve museli kompletně vyčistit od náletů a dát do pořádku. Od letošního roku budou tábory tady.

Vzorně upravená louka, hned v bezprostřední blízkosti zrajícího obilí. Děti bydlí ve stanech s podsadou, jídelna a kuchyně je pod velkými stany a přístřešky. V zadním cípu tábora improvizovaná umývárna. Na můj dotaz, jak se myjí Martin Tíkal kontroval se smíchem: „ My se nemyjeme, podle vyhlášky se do 7 dnů na organizovaných akcích mýt nemusí.“ Dnes je čtvrtek, vždy v úterý a v pátek vyrazí skupina všech 40 dětí do sprch k Pastelkovému hřišti. Rozdělí se do skupin a každá má na 45 minut zábavu, třeba skáčou na trampolíně nebo hrají hry a vždy jedna skupinka má přesně tento čas na osobní hygienu. Základní ranní a večerní je samozřejmě v táboře.

Spoustu děti se zúčastňuje i dvou týdnů, ale standardní je termín od soboty do soboty. Program je naprosto všestranný. Děti jezdí na raftech, chodí se koupat, hrají hry. I na partyzánský samopal dojde řada, několik stanovišť v okolí, které děti proběhnou a plní úkoly, tak jako jsme to zažívali na táborech my, starší generace. Ve čtvrtek odpoledne měly děti na táboře návštěvu, policejní psovodku Sabinu, která ukázala práci se cvičenými psi, oba byli němečtí ovčáci - Andy a Zaro. Dětem vysvětlila, jak se pejsci trénují a co všechno musí znát a umět. Jak se odebírají otisky prstů a co všechno čeká policejního specialistu na místě činu, zase vysvětlila dětem Mirka z tiskového oddělení policie.

Ukázkou techniky v polních podmínkách, bylo letní kino uprostřed tábora, kdy děti přímo ze stanů koukaly večer na pohádky.

Díky za takové nadšence, kteří stále organizují tábory v přírodě. Bez telefonů a tabletů a internetu. Na tomto táboře není elektřina, tedy pokud děti telefony s sebou mají nemohou si ho dobít.

Cílem takových táborů je dětem nastínit i život z jiné stránky, uprostřed přírody v trochu polních podmínkách, ale všechny vypadaly šťastně a spokojeně.

Autor: Alena Šrámková

14.7.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Blatná.

Blatenský fotofestival se letos zaměří na krajinu

Osek porazil Junior Strakonice na jeho hřišti 4:1.
15

První přípravu zvládl Osek lépe než Junior

Opravy – kdy je hradí nájemce a kdy pronajímatel?

Nájmy bytů jsou poměrně obvyklé, méně častý byl donedávna pronájem domů, nicméně to se mění. S ohledem na vysoké ceny pozemků dává řada lidí přednost právě pronájmu. Přesto i na první pohled jednouchý pronájem s sebou nese řadu právních aspektů, na které je třeba dávat pozor. Jedním z nich jsou nepochybně opravy pronajímané nemovitosti.

Hlídky na vltavských jezech jsou pro vodáky požehnáním

Vyšebrodsko - Dítě či psa už dokázali zavčasu vytáhnout z vody mladíci, kteří drží hlídky u dvou nebezpečných jezů na Vyšebrodsku.

Dobrš nabízí výstavu Marie Ladrové a Natálie Hoškové

Dobrš - Do 12. srpna je v dobršské galerii CoCo k vidění výstava s názvem MY (Marie Ladrová a Natálie Hošková).

Katovice daly čtyři góly, přesto zase prohrály

Katovice – Další gólové hody si užili diváci v Katovicích v rámci druhého přípravného utkání mužstva. I když opět sledovali porážku svého týmu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení