VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Trhovci od Markéty se bojí mluvit

Strakonice – Radnice opět slibuje. Stánky budou v září.

17.7.2013 6
SDÍLEJ:

Současný stav na tržnici u sv. Markéty. Trhovci mají jen pronajatou plochu. Tři prodávají v původních stáncích, jeden v úplně novém. Jinak jde o prodej pod širým nebem či příležitostně v mobilních stáncích. Tento stav trvá už od loňského léta.Foto: Deník/Jana Štroblová

Ještě něco přes měsíc a tržnice u kostela sv. Markéty v současné podobě přestane existovat. K 31. srpnu skončí dosavadní nájemci a začne montování nových stánků. Mezitím se ale už má rozjet jejich pronajímání.

Trhovci, kteří nyní u sv. Markéty prodávají, ale mlčí. Obávají se toho, aby vůbec nájem v nové tržnici získali. „Zatím nic nevíme, jen to že končíme a můžeme se hlásit o nový nájem," shodují se. Jména ale říci nechtějí. Bojí se.

Jak potvrdil místostarosta Pavel Pavel, ukončení nájemních smluv k 31. srpnu z důvodu instalace nových prodejních stánků jde podle toho, jak už radnice dříve s prodejci dohodla. Zároveň radní schválili s záměr na pronájem všech deseti nových stánků. „Každý má jiné užití, umístění a samozřejmě i cenu. Když bude jeden zájemce, bude ho mít za cenu, za kterou se vyhlašuje, jinak dojde k licitaci," vysvětlil. Pronájem se pohybuje od 3800 do 6300 korun měsíčně. Záleží například i na tom, zda bude pronajat na celý rok či jen na šest měsíců.

Lidé procházející centrem už vzhled stánků moc neřeší. Hlavně aby tam už něco jednotného. Tři stánky ještě z původní tržnice, jeden nový a trhovec rozložený přímo na ploše, takový stav se nelíbí Haně Kolářové ze Strakonic. „Záleží hodně na tom, co se tady bude prodávat," dodala.

Plocha tržnice byla zrekonstruovaná vloni před srpnovým dudáckým festivalem. Původně radnice slíbila nové stánky do konce minulého roku, pak do letošního léta. Stánky dodá firma Zrub Příbram za necelých 4,3 milionu korun bez DPH. Objevit by se u sv. Markéty mohly v září.

Na tržnici bude deset stánků s různým vybavením i velikostí

Lepší kultura prodeje ve stáncích i lepší podmínky pro práci trhovců. To si slibuje od instalace deseti nových stánků na tržnici u sv. Markéty radnice.

Jak uvedl místostarosta Pavel Pavel, budou mít i připojení na vodu a elektřinu. „Bude tam i WC, jak pro trhovce, tak pro veřejnost," dodal.

Stánky budou uzavřené a zateplené a bude v nich možné prodávat i za nepříznivého počasí. Na přední straně budou opatřené stříškou. Pět z nich bude mít 25 metrů čtverečních a jeden z toho bude s vybavením gastro. Zbývajících pět bude dvacetimetrových a dva z toho budou opět určené pro prodej občerstvení a podobně.

Radní už schválili i podmínky pro pronájem zbývající volné plochy. Ta bude rozčleněná na šest ploch o velikosti 6 metrů čtverečních a dále čtyři plochy o velikosti dva metry čtvereční. Sortiment prodeje budou řešit individuálně nájemní smlouvy.

Výběrové řízení se opakovalo

- Nové stánky pro tržnici u kostela sv. Markéty dodá za necelých 4,3 milionu korun bez DPH firma Zrub z Příbrami. Cena bude uhrazena v pěti rovnoměrných ročních splátkách. Tu první uhradí město po úplném dokončení stavby.
- Původní cena byla nakonec ponížena o více než 150 tisíc korun, protože budou použity plechové dveře místo plastových, a ty jsou levnější.
- Dodavatele se podařilo najít až po opakovaném výběrovém řízení. To první muselo být podle zákona zrušeno, protože se přihlásil jenom jeden uchazeč.

Autor: Jana Štroblová

Zajímá vás vůbec ještě podoba tržnice?

Ano

40 %

Ne

60 %

Hlasovalo: 10

Anketa byla ukončena

17.7.2013 VSTUP DO DISKUSE 6
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Roman Marienka

Zápas sezony rozhodnou podle kouče házenkářů maličkosti

Pro cyklisty jsou připraveny tři trasy v délce 15 km, 42 km a 61 km.
3

Sobota odstartuje letošní turistickou sezonu

Házenkářské play out je tu, sokolky Písku začínají ve Veselí

Písek – Písecké interligové házenkářky si po roce zopakují účast v bojích o záchranu v nejvyšší soutěži.

Strakoničtí, pozor, svoz bioodpadu bude v jiné dny než dosud

Strakonice - Technické služby Strakonice a odbor životního prostředí městského úřadu upozorňují, že s platností od 8. 5. 2017 do 30. 9. 2017 dojde ke změně ve svozu bionádob.

Opravy v květnu dvakrát omezí pohyb chodců na mostě Jana Palacha

Strakonice - Chodníky dostanou nový povrch. Nejdříve směrem na Plzeň.

AKTUALIZOVÁNO

Jihočeské kluby mohou nahlásit svazu, že mají na víkend hřiště nezpůsobilé

České Budějovice - Fotbal v kraji je o víkendu ohrožen. Čím, je zřejmé při pohledu z okna…

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies