VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Trhovci od Markéty se bojí mluvit

Strakonice – Radnice opět slibuje. Stánky budou v září.

17.7.2013 6
SDÍLEJ:

Současný stav na tržnici u sv. Markéty. Trhovci mají jen pronajatou plochu. Tři prodávají v původních stáncích, jeden v úplně novém. Jinak jde o prodej pod širým nebem či příležitostně v mobilních stáncích. Tento stav trvá už od loňského léta.Foto: Deník/Jana Štroblová

Ještě něco přes měsíc a tržnice u kostela sv. Markéty v současné podobě přestane existovat. K 31. srpnu skončí dosavadní nájemci a začne montování nových stánků. Mezitím se ale už má rozjet jejich pronajímání.

Trhovci, kteří nyní u sv. Markéty prodávají, ale mlčí. Obávají se toho, aby vůbec nájem v nové tržnici získali. „Zatím nic nevíme, jen to že končíme a můžeme se hlásit o nový nájem," shodují se. Jména ale říci nechtějí. Bojí se.

Jak potvrdil místostarosta Pavel Pavel, ukončení nájemních smluv k 31. srpnu z důvodu instalace nových prodejních stánků jde podle toho, jak už radnice dříve s prodejci dohodla. Zároveň radní schválili s záměr na pronájem všech deseti nových stánků. „Každý má jiné užití, umístění a samozřejmě i cenu. Když bude jeden zájemce, bude ho mít za cenu, za kterou se vyhlašuje, jinak dojde k licitaci," vysvětlil. Pronájem se pohybuje od 3800 do 6300 korun měsíčně. Záleží například i na tom, zda bude pronajat na celý rok či jen na šest měsíců.

Lidé procházející centrem už vzhled stánků moc neřeší. Hlavně aby tam už něco jednotného. Tři stánky ještě z původní tržnice, jeden nový a trhovec rozložený přímo na ploše, takový stav se nelíbí Haně Kolářové ze Strakonic. „Záleží hodně na tom, co se tady bude prodávat," dodala.

Plocha tržnice byla zrekonstruovaná vloni před srpnovým dudáckým festivalem. Původně radnice slíbila nové stánky do konce minulého roku, pak do letošního léta. Stánky dodá firma Zrub Příbram za necelých 4,3 milionu korun bez DPH. Objevit by se u sv. Markéty mohly v září.

Na tržnici bude deset stánků s různým vybavením i velikostí

Lepší kultura prodeje ve stáncích i lepší podmínky pro práci trhovců. To si slibuje od instalace deseti nových stánků na tržnici u sv. Markéty radnice.

Jak uvedl místostarosta Pavel Pavel, budou mít i připojení na vodu a elektřinu. „Bude tam i WC, jak pro trhovce, tak pro veřejnost," dodal.

Stánky budou uzavřené a zateplené a bude v nich možné prodávat i za nepříznivého počasí. Na přední straně budou opatřené stříškou. Pět z nich bude mít 25 metrů čtverečních a jeden z toho bude s vybavením gastro. Zbývajících pět bude dvacetimetrových a dva z toho budou opět určené pro prodej občerstvení a podobně.

Radní už schválili i podmínky pro pronájem zbývající volné plochy. Ta bude rozčleněná na šest ploch o velikosti 6 metrů čtverečních a dále čtyři plochy o velikosti dva metry čtvereční. Sortiment prodeje budou řešit individuálně nájemní smlouvy.

Výběrové řízení se opakovalo

- Nové stánky pro tržnici u kostela sv. Markéty dodá za necelých 4,3 milionu korun bez DPH firma Zrub z Příbrami. Cena bude uhrazena v pěti rovnoměrných ročních splátkách. Tu první uhradí město po úplném dokončení stavby.
- Původní cena byla nakonec ponížena o více než 150 tisíc korun, protože budou použity plechové dveře místo plastových, a ty jsou levnější.
- Dodavatele se podařilo najít až po opakovaném výběrovém řízení. To první muselo být podle zákona zrušeno, protože se přihlásil jenom jeden uchazeč.

Autor: Jana Štroblová

Zajímá vás vůbec ještě podoba tržnice?

Ano

40 %

Ne

60 %

Hlasovalo: 10

Anketa byla ukončena

17.7.2013 VSTUP DO DISKUSE 6
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ukázka z loňského divadelního večera v Tažovicích -  Kontrola ve městě Kocourově.

Nejlepší jsou studený nejen v Tažovicích

Strakonicko 9. srpna - 2002. Taková byla nebo spíše nebyla silnice mezi Štěkní a Čejeticemi.

Povodně 2002- 15 let poté Do vstupních prostor Paláce pouze na lodičce

Junior a další postup? Hlavně nehrát o záchranu

Strakonice – Po čtyřech prvenstvích a postupech jdou fotbalisté Junioru Strakonice do své páté sezony, která přináší nejvíce otazníků. Jak zvládnou coby nováček druhou nejvyšší krajskou soutěž – I. A třídu? Mohou dosáhnout na páté prvenství? Budou vyhrávat opět většinu zápasů?

AUTOMIX.CZ

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.

Kam za sportem na Strakonicku

Strakonice - Víkend nabídne zápas dorostenců i cyklistický závod. 

Práce na provizorních šatnách už běží

Strakonice – Oblouková hala v Máchově ulici nemá u sportoviště potřebné zázemí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení