VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Trasa 9: Na Rabí za Žižkou, do Žichovic za Klostermannem

Strakonicko - Dnes se vypravíme po známé cyklostezce č. 1068 kolem strakonické ČZ, přes Mutěnice do Sousedovic, odkud budete pokračovat stále po hlavní silnici III. třídy přes obce Libětice, Úlehle, Radkovice až na křižovatku Na Špici.

14.8.2013
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Martin Divíšek


Zde najedete na komunikaci II. třídy č. 170, která vede do Čestic. Provoz se trochu zvýší. Odtud se držte hlavní cesty do Dřešína s kapličkou na návsi a čtyřmi dřešínskými ořešáky. Za obcí můžete zahnout doleva a zajet se podívat k Dřešínskému rybníku s lípou Svobody, která zde byla vysazena na počest vzniku ČSR.
Vraťte se zpět a následujte silnici č. 170. Na rozcestí pod Chvalšovicemi odbočte doprava na turistickou žlutou, minete studánku Panny Marie a přijedete do Dobrše. V této vesničce stojí nejen kostel Zvěstování Panny Marie, ale i dobršská tvrz z 16. století a pomník římskokatolického kněze a politického vězně Martina Františka Vícha.
Obraťte se nazpět a na rozcestí Pod Dobrší zahněte doprava. Přijedete do obce Přečín, kde působil i český loutkový divadelník Matěj Kopecký, s kulturní památkou – Přečínským zámkem. Opět se dostanete na silnici II. třídy, ale sjedete z ní po 500 metrech na místní komunikaci do Vacova.
Zaujme vás jistě kostel sv. Mikuláše s historickými zvony z 16. století. Tradičně se tu konají poutě – Vavřinecká v srpnu a Mikulášská v prosinci. Z Vacova následujte cyklostezku č. 1071 přes Peckov do Rohanova.
Za Rohanovem je možnost si odpočinout v místním přírodním koupališti. Vystoupáte pak do Lhoty pod Rohanovem, Bošic až na Javorník (1066 m n. m.).
Po žluté turistické a části naučné stezky vyjeďte na vrchol, abyste zhlédli šumavský kraj z Klostermannovy rozhledny, ze které je vidět až 200 kilometrů vzdálené Alpy. Neopouštějte žlutou, částečně zpevněnou i nezpevněnou cestu, a následujte ji do Pohorska s přírodní rezervací, Strašína s pěti kulturními památkami (za obcí dvě přírodní památky) přes Věštín do malebné vesničky Žihobce.
Odpočiňte si v hostinci, projděte se zámeckým parkem, nebo se podívejte do Muzea Lamberské stezky.
Po silnici III. třídy vyrazte do Dražovic se starou a novou tvrzí, kolem Nezdického potoka do Čimic s kaplí sv. Cyrila a Metoděje ze selského baroka.
Odtud po turistické zelené do Žichovic, kde trávil svá mladá léta i spisovatel Karel Klostermann, s barokními mosty, či se zámkem se slunečnými hodinami.
Udělejte si menší odbočku na cyklostezku č. 2084, která vás přivede do Rabí se stejnojmennou zříceninou, kde Jan Žižka přišel o druhé oko.
Ze Žichovic pak následujte cyklostezku č. 312 podél řeky Otavy přes Velké Hydčice s autokempem k Horažďovicím, kde na rozcestí Horažďovice – most zahněte doprava na trasu č. 1066, která vás vezme již známou cestou kolem sv. Anny přes Střelské Hoštice, Horní a Dolní Poříčí, Katovice až do Strakonic.

JOSEF NĚMEC

Autor: Redakce

14.8.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

SRPEN 2002. Předmíř po opadu vody navštívil  prezident Václav Havel s manželkou.

Povodně 2002: O víkendu uklízeli dobrovolníci z celé země

Strakonice 16. srpna  - Základní informace o městě najdete na monumentu před OSSZ

Už nepotřebujeme vědět název družebního města v SSSR

Po Blatné a okolí na půjčeném kole

Blatná – Městské infocentrum od letošního roku nově půjčuje kola. Kola si musí zájemce dopředu zamluvit, k dispozici jsou dvě pro dospělé a dvě pro děti.

Házenkáři hrají třikrát ve dvou dnech

Strakonice – První přípravný zápas na extraligovou sezonu odehrají v pátek 18. srpna házenkáři Strakonic.

V kategorii byl Jaroslav Pudil dvakrát třetí

Strakonice – Další dva závody v triatlonu za sebou má v srpnu strakonický Jaroslav Pudil (M2Sport Bečvář).

Výherkyně soutěže získala Iphone

Strakonice - V rámci Zábavného léta – v soutěži Cestování s Deníkem se dalším výhercem mobilního telefonu Iphone stala paní Marie Kovářová z Lažánek.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení