VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Studenti viní vedoucí katedry z machinací

České Budějovice - Na Jihočeské univerzitě odvolali z funkce Miladu Krejčí. Ta ale tvrdí, že nepochybila

25.1.2012 2
SDÍLEJ:

Jihočeská univerzita. Ilustrační fotoFoto: Deník/Jaroslav Sýbek

Neprofesionální chování vyučujících, podivné převody peněz, předražování kurzů i triček pro praktikanty. To všechno se podle studentů děje na Katedře výchovy ke zdraví Pedagogické fakulty Jihočeské univerzity. Děkan proto v úterý dočasně odvolal vedoucí Miladu Krejčí z funkce. Ta však tvrdí, že nepochybila, a má na své straně už i petici.

Studenti kritizují například prodej triček s logem katedry, která se nosí na praxi. „Všichni si je musí koupit za 250 korun, což se mi zdá dosti předražené. Navíc je vyrábí firma, kde je jednatelem syn paní Krejčí, takže na nás vydělává celá rodina,“ uvedl Tomáš Mařík ze 3. ročníku.

Krejčí jakákoli nařčení z vlastního obohacování odmítá. Tvrdí, že firma Intercompact měla ve srovnání s ostatními nejvýhodnější nabídku a dodává trika kvalitní, která vydrží celé tři roky studia. „Studenti navíc nejsou nuceni kupovat si právě tato trička, mohou si je objednat i jinde,“ zdůraznila Krejčí.

Mařík však zároveň poukazuje na podivné vybírání peněz za trika. Studenti je totiž neplatí přes pokladnu Pedagogické fakulty, ale rovnou na katedře. Na účtence pak mají razítko rodinné firmy Intercompact. Zde přiznává Krejčí možnou chybu. „Asi to skutečně mělo jít přes pokladnu, ale nebyl to žádný úmyslný podvod,“ vysvětlila.

Kritika se snesla i na lyžařské kurzy v Itálii, které katedra výchovy ke zdraví pořádá. Studentka Eva Fryšarová se pozastavuje nad jejich vysokou cenou. „Je zarážející, že jsme museli zaplatit 9400 korun za osobu, což je o dva až tři tisíce více než katalogové ceny cestovních kanceláří, včetně té, která zajišťovala kurz nám,“ komentovala.

Podle Krejčí však kurz nikterak předražený nebyl. Studenti totiž zapomněli ke katalogové ceně připočítat náklady na dopravu a energie v ubytovacím zařízení. „Cena zcela odpovídá vysoké kvalitě střediska a lokality, kde je sto kilometrů výborně upravených sjezdových tratí, snowpark, skicrossová dráha či lanovky všech typů,“ zdůraznila.

Zranění na kurzu

Zároveň však musela vedoucí katedry čelit nařčení, že se na kurzu spolu s další vyučující, shodou okolností svou dcerou, chovala neprofesionálně. Fryšarová, která si první den na sjezdovce poranila ruku, je obviňuje, že celý problém zlehčovaly a nezajistily lékařské ošetření.

Krejčí tyto informace označuje za nepravdivé a zkreslené. „Po příjezdu mi Eva Fryšarová oznámila, že ukončuje studium a nebude se účastnit výukového programu v družstvech, ale že si přivezla snowboard. Upozornila jsem ji tedy, že snowboarding není součástí kurzu a tudíž bude za svůj program sama zodpovědná,“ uvedla Krejčí.

Na sjezdovce navíc podle ní studentka nepoužívala chrániče. Po zranění jí ošetřil lékař, který výpravu doprovázel. Fryšarová pak musela jen sama kontaktovat pojišťovnu a odjet taxíkem do nejbližší nemocnice na kontrolu.

Verzi Milady Krejčí potvrzují i další účastníci kurzu z řad studentů. Ti již sepsali petici, v níž se vyučujících zastávají. „Podle nás bylo vše v pořádku. Myslíme si, že celá aféra je jen důsledek zahořklosti a zjevně nějaké osobní nenávisti slečny Fryšarové k docentce Krejčí,“ píší.

Všechny stížnosti na katedru výchovy ke zdraví již řeší děkan fakulty. Včera dokonce odvolal Miladu Krejčí z funkce. „Celou situací se intenzivně zabýváme a informovali jsme o ní i vedení univerzity. V tuto chvíli je paní docentka dočasně odvolána z funkce a ustanovujeme komisi, která bude mít za úkol údajná pochybení detailně prověřit,“ uvedl děkan Michal Vančura.

Vedením katedry je dočasně pověřena proděkanka Alena Hošpesová. Kdy bude rozhodnuto o dalších krocích, zatím není jasné.

Studenti fakulty navíc nevylučují, že se objeví další kritici. Někteří mají údajně výhrady ke kurzům, na nichž si musí platit stravování a dostávají doklad s razítkem sdružení Výchova ke zdraví, které vede právě Krejčí.

Jiní označují za zvláštní už jen fakt, že její přímou podřízenou je její dcera Zuzana Kornatovská. To však Krejčí považuje za nevhodný útok na svou rodinu. „Dcera byla přijatá na základně regulérního konkurzu, kterého jsem se já ani neúčastnila,“ řekla.

Autor: Andrea Zahradníková

25.1.2012 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ukázka z loňského divadelního večera v Tažovicích -  Kontrola ve městě Kocourově.

Nejlepší jsou studený nejen v Tažovicích

Strakonicko 9. srpna - 2002. Taková byla nebo spíše nebyla silnice mezi Štěkní a Čejeticemi.

Povodně 2002- 15 let poté Do vstupních prostor Paláce pouze na lodičce

Junior a další postup? Hlavně nehrát o záchranu

Strakonice – Po čtyřech prvenstvích a postupech jdou fotbalisté Junioru Strakonice do své páté sezony, která přináší nejvíce otazníků. Jak zvládnou coby nováček druhou nejvyšší krajskou soutěž – I. A třídu? Mohou dosáhnout na páté prvenství? Budou vyhrávat opět většinu zápasů?

AUTOMIX.CZ

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.

Kam za sportem na Strakonicku

Strakonice - Víkend nabídne zápas dorostenců i cyklistický závod. 

Práce na provizorních šatnách už běží

Strakonice – Oblouková hala v Máchově ulici nemá u sportoviště potřebné zázemí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení