VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Radnice letošní rok ušetřila jedenáct milionů korun

Vodňany/ Největší investiční akcí má být v příštím roce odkanalizování Újezdu a Hvožďan.

20.12.2007
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Slávka Petráková

Letošní rozpočet skončil se zůstatkem přes 11 milionů korun. Tyto prostředky byly dány k dispozici do rozpočtu na rok 2008. Ten dosahuje v příjmové části 119 726 743 korun a ve výdajové 117 352 617 korun.

„Do jedenáctimilionové položky přibyly příjmy z daní vyšší než se očekávalo a některé plánované akce se přesouvají na rok 2008,“ zdůvodnila vedoucí finančního odboru MěÚ Vladimíra Štorková. Přesun financí se týkal například sboru dobrovolných hasičů. Ti získali ve čtvrtém čtvrtletí grant z krajského úřadu na technické zhodnocení vozidel a bylo jim povoleno přesunout peníze do dalšího roku.

Určitá část z jedenácti milionů pochází z úspor v hospodaření. „Například dva miliony korun se podařilo uspořit centru sociální pomoci,“ poznamenala šéfka odboru.

Jaké investice jsou pro příští rok v plánu? „Největší akcí bude odkanalizování místních částí Újezd a Hvožďany. Městu zhruba do třímilionových nákladů přispěje státní dotace.

Ve výdajích se mimo jiné promítne i všeobecný nárůst cen. To se projevilo i na prostředcích určených pro příspěvkové organizace. „Ty se musely navýšit právě s ohledem na nárůst cen energií a služeb,“ zmínila se Vladimíra Štorková.

Všechny prostředky z nového rozpočtu nebyly rozděleny. V rezervě zůstává více než pět milionů korun. Ty jsou ponechány ke schvalování prvních rozpočtových změn, ke kterému dojde 10. března.

„Část peněz zůstane jako každoročně nerozdělena a bude s ní počítáno pro nenadálé případy a pro zajištění vlastního podílu v budoucích dotačních akcích,“ dodala vedoucí finančního odboru.

Investice 2007

Největší investiční akcí v celkové hodnotě zhruba 23 000 000korun byla rozsáhlá přestavba Centra sociální pomoci na Žižkově náměstí. Pro svoji náročnost byla rozdělena do let 2006 – 2007. Na nákladech se podílely rovněž státní dotace.

 

20.12.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ukázka z loňského divadelního večera v Tažovicích -  Kontrola ve městě Kocourově.

Nejlepší jsou studený nejen v Tažovicích

Strakonicko 9. srpna - 2002. Taková byla nebo spíše nebyla silnice mezi Štěkní a Čejeticemi.

Povodně 2002- 15 let poté Do vstupních prostor Paláce pouze na lodičce

Junior a další postup? Hlavně nehrát o záchranu

Strakonice – Po čtyřech prvenstvích a postupech jdou fotbalisté Junioru Strakonice do své páté sezony, která přináší nejvíce otazníků. Jak zvládnou coby nováček druhou nejvyšší krajskou soutěž – I. A třídu? Mohou dosáhnout na páté prvenství? Budou vyhrávat opět většinu zápasů?

AUTOMIX.CZ

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.

Kam za sportem na Strakonicku

Strakonice - Víkend nabídne zápas dorostenců i cyklistický závod. 

Práce na provizorních šatnách už běží

Strakonice – Oblouková hala v Máchově ulici nemá u sportoviště potřebné zázemí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení