VYBRAT REGION
Zavřít mapu

AKTUALIZACE: Blatná se už dočká vlastního sálu

Blatná - Bývalý velkoobchodní sklad, který město před lety odkoupilo od spotřebního družstva Jednota COOP ve Volyni, má sloužit jako společenské centrum.

11.4.2008
SDÍLEJ:

Bývalý velkoobchodní sklad Jednoty se nachází v Nádražní ulici.Foto: DENÍK/Slávka Petráková

Lidé se dočkají kluboven a sálu pro kulturní a spolkovou činnost. Na společenské centrum chce město přestavět bývalý velkosklad Jednoty.

Hodilo by se i sportovcům. „Na akce, které pořádáme mimo fotbal, se není kde scházet. Nepočítám–li restaurace. Něco takového bychom využívali. Zatím ale nevím, co všechno centrum nabídne,“ řekl za sportovce Michal Čadek.

Takzvané komunitní centrum aktivního života vznikne po přestavbě bývalého velkoskladu Jednoty v Nádražní ulici. V patrové budově centra má být dostek místa pro sál s pódiem s kapacitou 150 míst, výstavní prostory, několik kluboven pro spolkovou činnost nebo neziskové organizace, pro kavárnu, zázemí pro divadelní činnost, zázemí pro osoby s omezenou pohyblivostí,“ informoval za odbor majetku města Jaroslav Blovský.

Blatná nemá vlastní prostory pro pořádání kulturních akcí. „Jediný velký sál je v sokolovně, který máme celoročně pronajatý na různé akce. K výstavám využíváme prostor na zámku nebo foyer kina,“ uvedla za odbor kultury městského úřadu Jana Špetová.

Přestavba bývalého skladu vyjde na dvaapadesát milionů korun

Společenské centrum přestavěné z bývalých skladů Jednoty má nabídnout prostory, které město postrádá. Ke kultuře, k zájmové a spolkové činnosti. Myšlenka se zamlouvá i jedné z obyvatelek města Evě Vonáškové. „Je dobré, že se najde uplatnění pro budovu, která se léta nevyužívá.“

Na zprovoznění skladiště existovalo několik variant. Na takzvané startovací byty, na dům chráněného bydlení, na komunitní centrum. Zvažovala se i možnost jeho prodeje.

„Všechny varianty jsem předkládal zastupitelům k posouzení. Už podruhé, tak jako v předchozích letech, se přiklonili k centru. I tehdy jsme se pokoušeli o dotace, ale marně. Proto to letos zkoušíme znovu,“ řekl za odbor majetku Jaroslav Blovský.

Členové Myslivecké společnosti Lomnice Blatná mají otázku toho, kde se scházet, už léta vyřešenou. „Většina z pětatřiceti členů jsou dobrovolní hasiči, a tak se scházíme a schůzujeme v hasičské zbrojnici,“ poznamenává k informaci o komunitním centru Pavel Slavík.

Velkoobchodní sklad v Nádražní ulici je prázdný. Už před lety se stal pro družstvo Jednota COOP nadbytečný, proto ho prodalo městu. „Ke skladování zboží už nevyhovoval. Výhodnější pro nás bylo zásobovat prodejny ze skladu v Týně nad Vltavou,“ uvedl za Jednotu COOP Vladimír Švec.

V současné době je žádost o dotaci ve fázi posuzování komisí pro evropské fondy. Rozpočet na přestavbu skladu se pohybuje kolem 52 milionů korun. Pokud město uspěje, začne se stavbou na podzim. Pokud ne, rozhodne o dalším osudu skladu zastupitelstvo.

Autor: Bohuslava Petráková

11.4.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Roman Marienka

Zápas sezony rozhodnou podle kouče házenkářů maličkosti

Pro cyklisty jsou připraveny tři trasy v délce 15 km, 42 km a 61 km.
3

Sobota odstartuje letošní turistickou sezonu

Házenkářské play out je tu, sokolky Písku začínají ve Veselí

Písek – Písecké interligové házenkářky si po roce zopakují účast v bojích o záchranu v nejvyšší soutěži.

Strakoničtí, pozor, svoz bioodpadu bude v jiné dny než dosud

Strakonice - Technické služby Strakonice a odbor životního prostředí městského úřadu upozorňují, že s platností od 8. 5. 2017 do 30. 9. 2017 dojde ke změně ve svozu bionádob.

Opravy v květnu dvakrát omezí pohyb chodců na mostě Jana Palacha

Strakonice - Chodníky dostanou nový povrch. Nejdříve směrem na Plzeň.

AKTUALIZOVÁNO

Jihočeské kluby mohou nahlásit svazu, že mají na víkend hřiště nezpůsobilé

České Budějovice - Fotbal v kraji je o víkendu ohrožen. Čím, je zřejmé při pohledu z okna…

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies