VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Lidé přijdou o možnost parkování

STRAKONICE - Obyvatelé Strakonic a návštěvníci města musejí přemýšlet kam s autem. Oblíbené parkoviště v ulici Na Ohradě se zmenší.

30.10.2007
SDÍLEJ:

Automobilisté ve Strakonicích přijdou o místa na zaparkování.Foto: DENÍK/Slávka Petráková

„Parkoviště v ulici Na Ohradě u oddělení policie je z větší části využíváno jako parkovací plocha pro občany,“ říká mluvčí strakonické policie Jaromíra Nováková. „Oplocení zničily povodně, plocha zůstala bez údržby.“

Celá plocha, parcelní číslo 1494/1, byla ke dni 1. 8. 2004 předána k hospodaření Ministerstvu vnitra ČR k zabezpečení provozu Obvodního oddělení PČR ve Strakonicích. S tímto užíváním je spojena i povinnost úklidu plochy a také právní odpovědnost za škody.

„V zájmu bezpečnosti a ochrany zdraví a majetku byla proto přijata nezbytná opatření, spočívající v postupném oplocení pozemku,“ pokračuje Nováková. Objevilo se zde dopravní značení k omezení vjezdu a parkování cizích vozidel a vstupu nepovolaných osob. „Toto opatření je v současné době nezbytné pro dodržení všech právních norem, které s provozním režimem plochy souvisí. Zamezí se dalšímu poškozování zaparkovaných vozidel, travnatých ploch, parkování odstavených vraků, nebo úniků škodlivin.“ Plocha je také určena jako shromaždiště osob a je zde nutné zabezpečit volné místo i pro požární techniku.

Zaparkovaná vozidla v zadní části omezují průjezd do policejního dvora. Připravovaná omezující opatření sníží počet parkovacích míst pro veřejnost. Po dohodě s městem bude zákazová dopravní značka umístěna tak, aby pro potřebu veřejnosti bylo k dispozici v přední části parkoviště alespoň 20 míst.

„Proto apelujeme na občany, aby počítali s nastávající situací či odstranili odstavená vozidla bez registračních značek,“ dodává Nováková ze strakonické policie.

30.10.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

MARTA WEBEROVÁ byla za Vlastimila vdaná 24 let, měli spolu téměř dvanáctiletého syna Martina a dvaadvacetiletou dceru Janu, když přišel 31. srpen 2002 a vše změnil.
8

Povodně 2002: Poslední oběť zemřela tři týdny po velké vodě

Následky bouřky na jihu Čech v noci z pátku na sobotu budou lidé ještě nějaký čas odstraňovat. Na Lipně v Kempu u Kukačků spadl strom na karavan.
AKTUALIZUJEME / SLEDUJEME ON-LINE
5

Noční bouřka se prohnala Hradeckem, u Vlachova Březí zavřela silnici

Nejlepší jsou studený nejen v Tažovicích

Tažovice - Již pojedenácté se v pátek 18. srpna od 19,00 hod, rozhrne na přírodním jevišti „Pod hvězdami“ u mlýna v Tažovicích nedaleko Strakonic, pomyslná opona.

Povodně 2002- 15 let poté Do vstupních prostor Paláce pouze na lodičce

Strakonice – Mám kamarády Ditu a Štěpána. Ti mají dnes již téměř dospělého syna, který nese jméno po tátovi.

Junior a další postup? Hlavně nehrát o záchranu

Strakonice – Po čtyřech prvenstvích a postupech jdou fotbalisté Junioru Strakonice do své páté sezony, která přináší nejvíce otazníků. Jak zvládnou coby nováček druhou nejvyšší krajskou soutěž – I. A třídu? Mohou dosáhnout na páté prvenství? Budou vyhrávat opět většinu zápasů?

AUTOMIX.CZ

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení