VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Výhled: Další lávka přes Otavu

Strakonice – Strategický plán rozvoje Strakonic do roku 2025 obsahuje na 260 záměrů.

27.3.2010
SDÍLEJ:

Vizualizace lávky v Novém Dražejově. Autory architektonického řešení jsou známí architekti Patrik Kotas a Ondřej Tomek. Konstrukční a statické řešení navrhl Jaroslav Kelíšek. Foto: Poskytl Městský úřad Strakonice

Propojení sídliště Mír a Podskalí v místě, kde se nachází restaurace Zavadilka, a lávka pro pěší a cyklisty mezi mosty Jana Palacha a v ulici Ellerova se staly jádrem sporu při schvalování strategického plánu rozvoje města na roky 2010 až 2012.

Vyloučit Zavadilku navrhovala na středečním jednání zastupitelka Marie Žiláková (ODS), přidal se k ní i Josef Vávra (VPM). Ten měl i další návrh. „Doporučoval bych, abychom vypustili i lávku ve středu města. Podle mě je tam zbytečná,“ dodal. Jejich návrhy ale nakonec neprošly.

Naopak se do zmíněného materiálu dostala opomenutá lávka pro pěší a cyklisty v Novém Dražejově, jejíž absenci zaznamenal radní Karel Vlasák (ODS). Ten přišel i s další námitkou. „Po dokončení lokality Na Muškách by v kolonce věnované rozvoji bydlení nezbylo prakticky nic. Vypadalo by to, jako když v této oblasti děláme málo,“ poznamenal.

Že by tato kapitola mohla být bohatší, přiznal i předkladatel materiálu místostarosta Pavel Pavel. „Přitom například přidáváme na sítě v lokalitách Za Stínadly, či Mezi Lesy, které jsou určené pro výstavbu rodinných domků. to vše by tam mohlo být,“ naznačil. Proti druhým dvěma námitkám nikdo nic neměl, a tak zastupitelé strategický plán včetně jejich zapracování schválili.

Záměry, o nichž diskutovali zastupitelé, jsou sporné i pro obyvatele Strakonic. Příkladem může být lávka plánovaná v blízkosti hotelu Bavor. „Já bych tudy chodila docela ráda,“ řekla Zdeňka Nálepová. Oponoval jí Josef Doskočil. „To je naprostá zbytečnost, vždyť jsou blízko dva mosty,“ konstatoval.

Strategický plán obsahuje na 260 projektů. Kromě mnoha jiných rozhlednu na Kuřidle či řešení areálu kolem Základní školy Dukelská.

Podle projektového manažera radnice Michala Novotného znamená lepší hodnocení při získávání dotací.

Autor: Jana Štroblová

27.3.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ukázka z loňského divadelního večera v Tažovicích -  Kontrola ve městě Kocourově.

Nejlepší jsou studený nejen v Tažovicích

Strakonicko 9. srpna - 2002. Taková byla nebo spíše nebyla silnice mezi Štěkní a Čejeticemi.

Povodně 2002- 15 let poté Do vstupních prostor Paláce pouze na lodičce

Junior a další postup? Hlavně nehrát o záchranu

Strakonice – Po čtyřech prvenstvích a postupech jdou fotbalisté Junioru Strakonice do své páté sezony, která přináší nejvíce otazníků. Jak zvládnou coby nováček druhou nejvyšší krajskou soutěž – I. A třídu? Mohou dosáhnout na páté prvenství? Budou vyhrávat opět většinu zápasů?

AUTOMIX.CZ

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.

Kam za sportem na Strakonicku

Strakonice - Víkend nabídne zápas dorostenců i cyklistický závod. 

Práce na provizorních šatnách už běží

Strakonice – Oblouková hala v Máchově ulici nemá u sportoviště potřebné zázemí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení