Strakoničtí hokejisté rozstříleli Krumlov 14:1

Strakonice -Tým od Otavy si v 17. kole na domácím ledě po vyrovnané první třetině s chutí zastřílel a pět kol před koncem vede stále o deset bodů.

11.1.2011

Strakonice rozstřílely Český Krumlov 14:1.Foto: Jan Škrle

To byla kanonáda. Fanoušci hokejistů Strakonic si v neděli přišli na své. Tým od Otavy doma v rámci 17. kola krajské ligy rozstřílel předposlední Český Krumlov 14:1 (1:1, 6:0, 7:0).

V tabulce mají nyní Strakoničtí pět kol před koncem náskok na prvním místě deset bodů a spíše pouze zázrak je o toto postavení připraví. Málokdo tomu ale zřejmě věří, že by si prvenství nechali ujít.

O hokeji ze strany medvědů se dá hovořit maximálně v první třetině, která skončila sice smírně, ale její herní obraz měl být pro hostující tým a trenéry velkým varováním. Ve 4. minutě sice šli slavojáci do vedení, když po přesném pasu Migla otevřel skóre Lukeš, ale další minuty už zcela patřily domácím. Přítomní fandové zelenobílých barev Slavoje totiž byli svědky bídné hry hostů a mohli být rádi, že Strakoničtí stačili do první sirény „jen“ vyrovnat na průběžných 1:1.

Strakoničtí pak ve 25. minutě dokonali obrat a následně už svým fandům přichystali doslova euforický zážitek.

Hosté naopak předvedli nepochopitelnou blamáž prošpikovanou plejádou chyb, nepřesností a lajdáctví. Vrcholem byla 33. minuta, kdy hosté v rychlém sledu inkasovali tři góly a po trefě Samka mezi tyčemi krumlovské svatyně Bednaříka střídal Vojta. Dílčí výsledky druhé a třetí třetiny (6:0 a 7:0) hovoří za vše. Lídr tabulky hrál v pohodě a vylepšil si skóre.

Za Strakonice skóroval třikrát Pitel, dva góly dali Lukáš Papež, Kadlec a Všetečka, jednou se trefili Binder, Kozma, Samek, Šulčík a Černý.