VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Most u náhonu chátrá. Peníze na opravu nejsou

Strakonice - Hrozící odchýlené plechy z podjezdu jsou pryč, rekonstrukce je ale v nedohlednu.

25.10.2010
SDÍLEJ:

Můstek u náhonu.Foto: DENÍK/Jana Štroblová

Je to taková depresívní a špinavá díra, ještě že je tak krátký. Míní o podjezdu pod ulicí Ellerova u náhonu Karel Novotný ze Strakonic. Když nemusí, ani tudy raději nejede. Další obyvatel Strakonic Zdeněk Coufal to tak černě nevidí „Copak teď už to je o něco lepší, ale když se začaly z podhledu uvolňovat plechy, tak to bylo o strach,“ popsal.

Most v ulici Ellerova přes komunikaci U Náhonu je v majetku města. Mluvčí radnice Irena Malotová potvrdila, že v havarijním stavu není. Nicméně k opravě byl vytypován při jedné z pravidelných kontrol těchto přemostění. V roce 2008 byla zpracována projektová dokumentace a následně vydáno stavební povolení.

Součástí těchto oprav mělo být také odstranění zmiňovaného uvolněného plechového podhledu. „To už ale zajistily v předstihu technické služby,“ poznamenala Irena Malotová.

Realizace rekonstrukce je však stále v nedohlednu. Je závislá na tom, jak se radnici na tuto stavbu podaří najít peníze. Podle informací Ireny Malotové jsou předpokládané náklady na opravu mostu přibližně 12 milionů korun bez DPH. A ty zatím v rozpočtu vyčleněné nejsou.

Město má ve svém majetku několik takových přemostění. Nejbližší je například již zrekonstruovaná lávka pro pěší a cyklisty vedoucí přes mlýnský náhon z prostranství pod Hvězdou k sídlišti 1. máje. Tam ale byly náklady na opravy nesrovnatelně nižší – 1,3 milionu korun, a tak se již peníze v městské kase najít podařilo. V provozu je opět od letošního jara.

Náklady: Rekonstrukce mostu v ulici Ellerova přes komunikaci U Náhonu má stát přibližně 12 milionů korun bez DPH. V rozpočtu na ni peníze zatím nejsou.

Autor: Jana Štroblová

25.10.2010
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Buzice 19. srpna -  Asi  sedmdesát cyklistů vyrazilo v sobotu dopoledne na vyjížďku po stopách Christiana Battaglii
19

OBRAZEM: Pocta Christianovi Battagliovi

Závod na počest barona Christiana Bataglii začíná v sobotu v 10 hodin v Buzicích u Blatné.

Po stopách "Železného Kristy"

Dožínky na hoslovickém mlýně

Hoslovice - Dokončení sklizně a všechny klásky pěkně zpracovat do posledního, tak podle vyprávění vypadaly žně v minulosti.

Policisté si posvítili na cyklisty

Strakonicko - V pátek 18. srpna se policisté v okrese zaměřili na cyklisty. A to nejen dodržování viditelnosti lidí, kteří jedou na kole ve vztahu k ostatním účastníkům silničního provozu.

Vítáme vás

Strakonicko - Děti narozené ve strakonické porodnici 12. až 18. srpna:

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení