VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Největším přáním charity je dům s pečovatelskou službou

Malenice – Od roku 2007 vypomáhala malenické charitě při dobrovolnických akcích Jana Slepičková z Malenic . V roce 2008, kdy stávající ředitelka odcházela do důchodu, nastoupila na místo ředitelky Charity Malenice.

10.3.2010
SDÍLEJ:

Ředitelka malenické charity Jana Slepičková.Foto: DENÍK/Lucie Kotrbová

Co vás k této práci přivedlo?
Moji rodiče a tchýně dospěli do věku, kdy pomoc také potřebují, nebo budou potřebovat, tak mi to začalo být poměrně blízké.

Co obnáší práce charity?
Poskytujeme seniorům v Malenicích a přilehlém okolí služby, které potřebují. Je to například pomoc v domácnosti, pomoc v péči o vlastní osobu, doprovod k lékaři. V roce 2008 se nám podařilo sehnat charitní automobil, takže i dovezeme seniory k lékaři, když potřebují. Dovážíme také obědy, o které je poměrně velký zájem. Toto jsou hlavní činnosti pečovatelské služby, kterou máme registrovanou.

Kolik má charita zaměstnanců?
V současné době máme dvě pečovatelky na trvalý úvazek, další čtyři na dohodu, účetní na čtvrt úvazku a já pracuji na čtvrt úvazku jako ředitelka a sociální pracovnice. Dále s námi spolupracují dobrovolníci, bez kterých by to nešlo. Těch se týká především pořádání tradičních akcí charity.

Jaké to jsou například akce?
Přibližně jednou za dva měsíce pořádáme pravidelná setkávání pro seniory, kdy máme různou náplň. Mimo jiné přednášky, na které jednou za rok přijíždí lékař, mikulášskou, každoroční pouť, kde se sejde několik charit dohromady, a mnoho dalších.

Jaká je vaše cílová skupina, o kterou se staráte?
Jsou to lidé se zdravotním postižením, tělesným postižením a rodiny sociálně slabé. Cílovou skupinu máme dospělé až seniory, nemáme tam děti, ale samozřejmě nevynecháváme ani je a pořádáme občas akce pro děti. Nevynecháváme tedy žádnou věkovou skupinu. Jsme na vesnici, kde se všichni znají a nelze to oddělit. Spíš bych to řekla tak, že činnost pečovatelské služby se týká seniorů, kdežto činnost charity se týká všech občanů v Malenicích.

Jak dlouho Charita Malenice existuje?
Od roku 2002 a od roku 2006 je vedena jako profesionální charita, která má registrovanou pečovatelskou službu a tím pádem pracovníky na trvalý poměr.

Pro vás to asi není hlavní povolání. Čím se živíte a co přesně zastáváte v charitě?
Povoláním jsem učitelka na Základní škole ve Čkyni a v charitě působím jako ředitelka, to znamená, že se starám o takové ty organizační věci, a jako sociální pracovnice.

Kdo může dělat tuto práci?
Musí to být člověk, který dokáže maximálně vycházet se seniory, porozumět jim, mít k nim vztah a hlavně to musí dělat rád. Takové jsou naše pečovatelky i dobrovolníci.

Kde sháníte peníze? Pouze svou činností nebo oslovujete i sponzory?
Samozřejmě, že i přes sponzory a snažíme se získávat dotace.

Kolik zhruba seniorů využívá vaše služby?
Je to řádově kolem dvaceti. Někdo využívá dovozu k lékaři, někdo má pravidelně nasmlouvané obědy, u jedné uživatelky máme 6,5 hodiny dohled. Je to různé. Naším největším přáním je samozřejmě dům s pečovatelskou službou tady v Malenicích.

Autor: Lucie Kotrbová

10.3.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

MARTA WEBEROVÁ byla za Vlastimila vdaná 24 let, měli spolu téměř dvanáctiletého syna Martina a dvaadvacetiletou dceru Janu, když přišel 31. srpen 2002 a vše změnil.
8

Povodně 2002: Poslední oběť zemřela tři týdny po velké vodě

Následky bouřky na jihu Čech v noci z pátku na sobotu budou lidé ještě nějaký čas odstraňovat. Na Lipně v Kempu u Kukačků spadl strom na karavan.
AKTUALIZUJEME / SLEDUJEME ON-LINE
5

Noční bouřka se prohnala Hradeckem, u Vlachova Březí zavřela silnici

Nejlepší jsou studený nejen v Tažovicích

Tažovice - Již pojedenácté se v pátek 18. srpna od 19,00 hod, rozhrne na přírodním jevišti „Pod hvězdami“ u mlýna v Tažovicích nedaleko Strakonic, pomyslná opona.

Povodně 2002- 15 let poté Do vstupních prostor Paláce pouze na lodičce

Strakonice – Mám kamarády Ditu a Štěpána. Ti mají dnes již téměř dospělého syna, který nese jméno po tátovi.

Junior a další postup? Hlavně nehrát o záchranu

Strakonice – Po čtyřech prvenstvích a postupech jdou fotbalisté Junioru Strakonice do své páté sezony, která přináší nejvíce otazníků. Jak zvládnou coby nováček druhou nejvyšší krajskou soutěž – I. A třídu? Mohou dosáhnout na páté prvenství? Budou vyhrávat opět většinu zápasů?

AUTOMIX.CZ

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení