Kadeřnice soutěžily o nejlepší účes

Strakonice - Vítězka soutěže pojede na republikové kolo do Brna.

20.1.2010

Kadeřnická soutěž ve StrakonicíchFoto: DENÍK/Lucie Kotrbová

Ve středu 20. lednaproběhl v jídelně Střední školy řemesel a služeb ve Strakonicích 3. ročník kadeřnické soutěže. Účastnily se ho studentky třetího ročníku oboru kadeřnic, a to povinně. „Ne všem se do soutěže chtělo, ale je to pro ně povinné. Máme tady třiadvacet účastnic, které jsou rozděleny do dvou skupin,“ zmínila se učitelka odborného výcviku Miroslava Šímová.

Soutěžní téma bylo DOVOLENÁ NA HAVAJI, a tak bylo podmínkou účesu, aby byl nenáročný na údržbu. Studentky měly největší strach, že jim soutěžní limit jedné hodiny nebude stačit. „Mám trému a bojím se, že to nestihnu,“ potvrzuje Karolína Hovorková a dodává, že největší problém byl sehnat vhodnou modelku. Vítězka soutěže pojede na republikové kolo do Brna.

Autor: Lucie Kotrbová

20.1.2010 VSTUP DO DISKUSE

Prachatice čeká nultý ročník Hospic music festu. Na festivalovém pódiu vystoupí i Narttu.
6

V sobotu rozezní parkán rock, ska i punk

Manželé Chvojsíkovi se synem Štěpánkem a dcerou Barborkou na místě, kde se v pátek narodila - pod lípou v areálu písecké nemocnice.
8

Na sál to nestihla. Porodila pod stoletou lípou

Skončily rošády na kandidátkách

Jihočeský kraj – Pondělní 16. h ukončila šarády na kandidátních listinách pro volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Ty se budou konat 20. a 21. října a v Jihočeském kraji do nich míří 25 subjektů.

Vysněné dětské postele

Dětský pokoj potřebuje pořádnou postel. Ale obyčejné postele jsou plné nesplněných dětských snů. Zkuste splnit nějaké ty sny i vysněnou postelí.

Mladý řidič při nehodě vypadl z auta, později zemřel

Lipí - Dvacetiletý řidič podlehl zraněním, která utrpěl při vážné dopravní nehodě. Stala se v úterý mezi obcemi Mokré a Lipí.

Motor má cenný plzeňský extraligový skalp

Strakonice – V dalším z řady přípravných zápasů vyhráli hokejisté ČEZ Motoru po velmi dobrém výkonu nad extraligovou Plzní na stadionu ve Strakonicích vysoko 6:1. Další zápas odehrají ve čtvrtek ve Znojmě (18).