VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V Rennerových sadech bylo určeno k pokácení devět stromů

Strakonice - Technické služby Strakonice začaly s kácením

20.2.2010
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Radim Havlík

Už minulý týden začaly technické služby s kácením vzrostlých stromů v Rennerových sadech. Sněžení zásah přerušilo, ale v těchto dnech v sadech opět burácely motory pil. Důvody a rozsah kácení přiblížil šéf odboru životního prostředí strakonické radnice Jaroslav Brůžek.

První otázka se nabízí sama – proč to kácení?

Město Strakonice nechalo v minulém roce zpracovat materiál nazvaný IAP (Inventarizace vzrostlých stromů, analýza dendrologického potenciálu a plán péče) pro lokalitu Rennerovy sady, z kterého vyplývá návrh péče o tuto lokalitu na další období do roku 2014. V materiálu je jednak návrh péče – řezy, korunové vazby a jiná ošetření – ale i návrh kácení některých dřevin. Jednotlivé zákroky ošetření a kácení jsou seřazeny podle stupně naléhavosti do skupin od nuly do trojky.

O co jde konkrétně?

Z tohoto materiálu jednoznačně vyplývá, že devět kusů vzrostlých dřevin je ve velmi špatném zdravotním stavu a jsou označeny stupni nula a jedna v kategorii kácení. To znamená podle plánu péče ihned a do 31. března 2010. Z tohoto důvodu vydal odbor životního prostředí pro město Strakonice povolení ke kácení, aby byla zachována provozní bezpečnost dřevin v Rennerových sadech.

Kterých stromů se kácení týká?

Jedna lípa velkolistá, jeden dub červený, tři javory mléčné, tři borovice vejmutovky a jeden jasan ztepilý.

Bude se kácení týkat pouze Rennerových sadů, nebo i jiných částí Strakonic?

Podobná opatření včetně předchozího plánu péče připravujeme i v jiných lokalitách města. V letošním roce by se mělo jednat o sportovní areál v lokalitě Křemelka, kde je rovněž velký počet starších stromů, ale i velký pohyb osob.

Vysadíte náhradou jiné stromy?

Náhradní opatření za toto kácení je pak řešeno v rámci projektové dokumentace Revitalizace Rennerových sadů, popřípadě bude řešeno individuálně v jednotlivých případech. V létě a průběhu celého roku budou probíhat v Rennerových sadech ošetření jednotlivých navržených stromů.

Autor: Petr Škotko

20.2.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

ČSSD znovu chybí náhradníci

Ilustrační foto.

Na zateplení budovy DDM je potřeba sedm milionů

Pozor na železničním přejezdu

Jihočeský kraj – Téměř devadesátka policistů kontrolovala železniční přejezdy, vlaková nádraží a stanice v rámci bezpečnostní akce VLAK.

Pil před jízdou

Strakonice - Ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky je podezřelý muž (25) z Vodňan, který ve večerních 24. června řídil osobní vůz v ulicích města Strakonice pod vlivem alkoholu.

Dům dětí zve sprejery, aby přišli a tvořili. Legálně

Strakonice - Výtvory na budově vydrží tři týdny, poté dům dostane novou zateplenou fasádu.

Zraněný muž skončil v péči lékařů

Strakonice - Ošklivá tečka za Pivovarskou poutí v sobotu 24. června. V neděli 25. června hodinu a půl po půlnoci řešili policisté fyzické napadení muže (41) ze Strakonicka v ulici Podskalská ve Strakonicích před vjezdem do Měšťanského pivovaru.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies