VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V Rennerových sadech bylo určeno k pokácení devět stromů

Strakonice - Technické služby Strakonice začaly s kácením

20.2.2010
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Radim Havlík

Už minulý týden začaly technické služby s kácením vzrostlých stromů v Rennerových sadech. Sněžení zásah přerušilo, ale v těchto dnech v sadech opět burácely motory pil. Důvody a rozsah kácení přiblížil šéf odboru životního prostředí strakonické radnice Jaroslav Brůžek.

První otázka se nabízí sama – proč to kácení?

Město Strakonice nechalo v minulém roce zpracovat materiál nazvaný IAP (Inventarizace vzrostlých stromů, analýza dendrologického potenciálu a plán péče) pro lokalitu Rennerovy sady, z kterého vyplývá návrh péče o tuto lokalitu na další období do roku 2014. V materiálu je jednak návrh péče – řezy, korunové vazby a jiná ošetření – ale i návrh kácení některých dřevin. Jednotlivé zákroky ošetření a kácení jsou seřazeny podle stupně naléhavosti do skupin od nuly do trojky.

O co jde konkrétně?

Z tohoto materiálu jednoznačně vyplývá, že devět kusů vzrostlých dřevin je ve velmi špatném zdravotním stavu a jsou označeny stupni nula a jedna v kategorii kácení. To znamená podle plánu péče ihned a do 31. března 2010. Z tohoto důvodu vydal odbor životního prostředí pro město Strakonice povolení ke kácení, aby byla zachována provozní bezpečnost dřevin v Rennerových sadech.

Kterých stromů se kácení týká?

Jedna lípa velkolistá, jeden dub červený, tři javory mléčné, tři borovice vejmutovky a jeden jasan ztepilý.

Bude se kácení týkat pouze Rennerových sadů, nebo i jiných částí Strakonic?

Podobná opatření včetně předchozího plánu péče připravujeme i v jiných lokalitách města. V letošním roce by se mělo jednat o sportovní areál v lokalitě Křemelka, kde je rovněž velký počet starších stromů, ale i velký pohyb osob.

Vysadíte náhradou jiné stromy?

Náhradní opatření za toto kácení je pak řešeno v rámci projektové dokumentace Revitalizace Rennerových sadů, popřípadě bude řešeno individuálně v jednotlivých případech. V létě a průběhu celého roku budou probíhat v Rennerových sadech ošetření jednotlivých navržených stromů.

Autor: Petr Škotko

20.2.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jednotka SDH Netolice od 2:10 hodin odklízela polomy spojené s bouřkou, která přešla přes okolí. Obě cisterny se vrátily v 6 hodin na základnu.
12

Turisté mají po bouřce omezený pohyb po Šumavě

Buzice 19. srpna -  Asi  sedmdesát cyklistů vyrazilo v sobotu dopoledne na vyjížďku po stopách Christiana Battaglii
19

OBRAZEM: Pocta Christianovi Battagliovi

Po stopách "Železného Kristy"

Buzice 18. srpna – Cyklistický závod na počest Christiana Battaglii v délce 65 km startuje v Buzicích. Druhý ročník závodu na počest známého bratronického šlechtice odstartuje v 10 hodin.

Dožínky na hoslovickém mlýně

Hoslovice - Dokončení sklizně a všechny klásky pěkně zpracovat do posledního, tak podle vyprávění vypadaly žně v minulosti.

Policisté si posvítili na cyklisty

Strakonicko - V pátek 18. srpna se policisté v okrese zaměřili na cyklisty. A to nejen dodržování viditelnosti lidí, kteří jedou na kole ve vztahu k ostatním účastníkům silničního provozu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení