VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Dnes je to na den přesně jedenáct let, kdy přívalový déšť ničil

Milejovice - Dobrá Voda je poutní místo, které se nachází dva a půl kilometru od Milejovic u Volyně. Jedná se o kostel postavený v 19. Století a nachází se na úbočí vrchu Vráž.

12.7.2017
SDÍLEJ:

Cestu k Dobré vodě u Milejovic poničil 12. července 2006 přívalový déšť. Oprava cesty si vyžádala téměř dva miliony korun.Foto: Deník / Alena Šrámková

Před jedenácti lety 12. července 2006 přívalový déšť poničil cestu k Dobré Vodě. To si vyžádalo její opravu ve výši téměř dvou miliónů korun. Při této opravě byla cesta zpevněna.

Stavba kostela byla zahájena v roce 1889 a následně dokončena 29. května 1891. Kostel byl postaven u studánky, podle níž nese celé místo jméno, Dobrá Voda.

Kostel je zasvěcen k poctě Královny Nebeské Nejblahoslavenějsí Panny Marie. Okolo kostela vede křížová cesta, která je tvořená čtrnácti kapličkami.

Voda ze studánky má být podle pověry léčivá. Stejně jako voda ze studánky na Podsrpu ve Strakonicích, je i zde zvýšený obsah radonu. Z rozboru provedeného v roce 2006 plyne, že je voda pitná i přes více než trojnásobný obsah radonu. Obsah radonu je pouze jakostní kritérium a k pitnosti přispívá to, že se jedná o vodu na volném prostranství, ne v uzavřeném prostoru. Dále se v rozboru dozvídáme to, že se jedná o vodu měkkou, tzn. o vodu povrchovou, a tudíž vhodnou pro přípravu teplých nápojů. Obsah dusičnanů je na hodnotě kojenecké vody. Voda neobsahuje žádné bakterie. Pramen má velkou samočistící schopnost, díky velké vydatnosti pramene a díky tomu kudy protéká.

Autor: Alena Šrámková

12.7.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Blatná.

Blatenský fotofestival se letos zaměří na krajinu

Osek porazil Junior Strakonice na jeho hřišti 4:1.
15

První přípravu zvládl Osek lépe než Junior

Opravy – kdy je hradí nájemce a kdy pronajímatel?

Nájmy bytů jsou poměrně obvyklé, méně častý byl donedávna pronájem domů, nicméně to se mění. S ohledem na vysoké ceny pozemků dává řada lidí přednost právě pronájmu. Přesto i na první pohled jednouchý pronájem s sebou nese řadu právních aspektů, na které je třeba dávat pozor. Jedním z nich jsou nepochybně opravy pronajímané nemovitosti.

Hlídky na vltavských jezech jsou pro vodáky požehnáním

Vyšebrodsko - Dítě či psa už dokázali zavčasu vytáhnout z vody mladíci, kteří drží hlídky u dvou nebezpečných jezů na Vyšebrodsku.

Dobrš nabízí výstavu Marie Ladrové a Natálie Hoškové

Dobrš - Do 12. srpna je v dobršské galerii CoCo k vidění výstava s názvem MY (Marie Ladrová a Natálie Hošková).

Katovice daly čtyři góly, přesto zase prohrály

Katovice – Další gólové hody si užili diváci v Katovicích v rámci druhého přípravného utkání mužstva. I když opět sledovali porážku svého týmu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení