VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Deváťáci získali šerpy a po prázdninách už půjdou jinam

Volyně - Kdo projížděl Volyní, nemohl si nevšimnout slavnostně oděných lidiček všeho věku, kteří se trousili směrem k budově kina.

30.6.2017
SDÍLEJ:

Slavnostní ukončení školy pro žáky devátých tříd skončilo dojetímFoto: Deník / Alena Šrámková

Mířili na slavnostní rozloučení s absolventy ZŠ a jejich šerpování. Návštěvníků se dostavilo požehnaně – krom hlavních hrdinů dne přikvačili rodiče, prarodiče, sourozenci, kamarádi, mladší i již vyšlí žáci školy. Sál ve čtvrtek naplnili k prasknutí.

Slavnost odstartovalo trochu odlehčené přivítání všech přítomných; zejména žákyně a třídní učitelky se bály slz dojetí, které by je připravily o pečlivě vytvořený make up. Poté pronesl pár hřejivých - v tom dusnu spíš osvěžujících - slov ředitel Martin Punčochář, který oba ročníky vyučoval dějepis. Na jeho slova navázala zástupkyně města, Marie Náhlíková, jež pogratulovala žákům k úspěšnému absolvování školy, popřála jim úspěch i na školách středních a jménem města Volyně vyslovila přání, aby se do Volyně i nadále a rádi vraceli. Ocenila také dva vyjimečně úspěšné žáky, reprezentanty a vítěze ve významých soutěžích a olympiádách – Jaroslava Bačeho z 8. A a Elišku Kahudovou z 9. B, kteří obdrželi dárek.


Protože i v životě se střídají situace vážné s těmi nevážnými, měly pro tuto chvíli obě třídy připravené vlastní vystoupení, kterým zavzpomínaly na své zážitky ze školních lavic. 9. B si s láskou, pokorou, humorem a nadsázkou zahrála na "takový obyčejný školní den", fantasticky předvedla učitele, i s typickými hláškami a mimikou.

Jejich výstupy doprovázely úryvky písniček, které grotesknost celé akce podtrhávaly. Slzy smíchu je ta příjemnější varianta, která toto odpoledne doprovázela. Poté vystoupila 9. A se svým vzpomínkovým tancem, který předvedla poprvé před šest lety na školní akademii na písničky z filmu Rebelové. Jako čtvrťáčci byli dětsky roztomilí, jako deváťáci dospělácky sexy.

A pak opět zvážněli – obě třídní učitelky se s dojetím svazujícím krk rozloučily se svou šest let trvající vážnou známostí. Sečteme-li hodiny, dny, měsíce a roky strávené s bandou tak skvělých mladých lidí, těžce se z takového svazku odchází. Naši nejstarší obdrželi vzpomínkovou absolventskou šerpu a krásný pamětní list, pronesli prostřednictvím svých zástupců originální proslovy. Poděkovali všem, kteří je podporují – rodičům, pedagogům, vedení školy.


Závěr patřil jako každoročně sestřihu videí a fotek, které mapují doslova celý jejich dosavadní život. V pátek se škola absolventům otevřela skutečně naposledy. Zatlačit slzy, neopít se na večerní třídní rozlučce, užít si prázdniny a hurá na střední školy. Nechť je i jejich náruč přijme tak láskyplně, jako to po devět let činila škola základní.

Eva Přibáňová
třídní učitelka 9.B

Autor: Redakce

30.6.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Telefonování v zahraničí (ilustrační snímek)
9

Máte nevyžádaný hovor ze zahraničí? Nevolejte zpět, jde o podvod

Český Krumlov. Ilustrační foto

Vstup do Krumlova se platit nebude

Jiří Hochman v evropském souboji prorazil u neodborné poroty

Boloň - Máme první krátkou zprávu o cestě Jiřího Hochmana z Tábora na evropský trůn v přípravě zmrzliny.

Vykoupí stát vepřín? Jednání stále pokračují

Lety - Nedávný archeologický výzkum lokality shromažďovacího romského tábora v Letech upřesnil jeho polohu. Připomněl však také otázku, co s vepřínem.

Pergola ve sportovním areálu už vyrostla

Čejetice - S tím, aby se v obci zalíbilo nejen domácím, ale i turistům, to v Čejeticích myslí vážně.

Co připravila na srpen Šmidingerova knihovna

Strakonice - Ve vstupní hale Šmidingerovy knihovny začíná 2. srpna vzpomínková výstava na strakonického básníka Dalibora Peška Hledám pevný bod.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení