Karatisté školy bojových umění Bushido Strakonice dosáhli historického úspěchu v kumite na světovém poháru „Budo – Nord Karate Open World Cup“, který se uskutečnil ve dnech 29.6. až 1.7. 2007 v švédském Eslöv. Po vynikajícím úspěchu starší žákyně Petry Buchtelové na domácí půdě, kdy získala zlatou medaili v kumite na olympiádě mládeže v Ústí nad Labem, vybojovali strakoničtí karatisté historický úspěch i na mezinárodním poli.
Na světovém poháru „Budo – Nord Karate Open World Cup“ v švédském Eslöv dosáhla výprava strakonických karatistů doposud nejlepších mezinárodních výsledků.

Pětičlenná výprava Školy bojových umění Bushido Strakonice vybojovala v dalekém Švédsku pět cenných medailí, když každý ze závodníků se dokázal probojovat na medailové pozice.

První den probíhala soutěž v žákovských kategoriích. Tento den získali strakoničtí „kumiťáci“ hned tři medaile. Jako první vstoupila do pomyslné arény Kateřina Pechová v kategorii kumite mladší žákyně – 35 kg a vybojovala první zlatou medaili. V kategorii kumite starší žákyně + 45 kg obsadila po strhujícím finále, s domácí závodnicí, druhé místo a získala tím stříbrnou medaili, nadějná karatistka Lenka Petříková.

Do třetice všeho dobrého zabojoval ve velké konkurenci v kategorii mladších dorostenců – 50 kg Láďa Pech a byla z toho medaile bronzová. Druhý den probíhali juniorské soutěže a zde potvrdil roli favorita mistr a vícemistr České republiky v kategorii kumite +80 kg František Mach a získal druhou zlatou medaili strakonického týmu. Poslední den závodů světového poháru patřil seniorským kategoriím a kategorii masters. V kategorii masters zasáhl do bojů o medaile i coach teamu Petr Petřík a inspirován úspěchy svých svěřenců vybojoval bronzovou medaili.

Při účasti 632 karatistů z 23 zemí světa se jedná vskutku o historický úspěch strakonických karatistů ze školy Bushido, kdy všichni soutěžící členové výpravy vystoupili na stupně vítězů a zakončili tak výcvikový rok 2006/2007 opravdu vynikajícím způsobem.