Ta prokletá třetí čtvrtina! Basketbalistky Strakonic ve středu podlehly ve 4. kole Českého poháru Pardubicím 61:67 (33:27).

„Měli jsme vyhrát. Hotovo!“ konstatovala trenérka Marcela Krämerová.

Až do poločasové přestávky běželo na východě Čech vše podle papírových předpokladů: Strakonice nad soupeřkami, které hrají o třídu nižší soutěž, vedly. Po první čtvrtině o pohodlných 12 bodů. „Měli jsme jasně navrch, holky plnily, co měly,“ řekla trenérka.

Zlepšit dovednosti

Jenže ve třetí části o vedení přišly, do závěrečné desetiminutovky nastupovaly s jednobodovým mankem. „Musíme přijít na to, proč se to děje. Stávalo se to už bývalému trenérovi Eduardu Gaislerovi,“ dodala Krämerová. Podle svých slov hráčkám nemůže vyčítat nasazení.

Problém je spíše v tom, že její svěřenkyně za příznivého stavu neplní naplno stanovenou taktiku. „Od první minuty musíme hrát to, co si řekneme. Zapracovat musíme také na dovednostech,“ zmínila se Marcela Krämerová.

Co nejrychleji musí družstvo zlepšit úspěšnost trestných hodů. „Pokud nebudeme dávat trestné hody jako v Pardubicích, bude to průšvih,“ uvedla pro Deník hned po zápase Krämerová. A v jakém světle se představily Pardubice? „Soupeř hrál rychlý agresivní basketbal. Znám ten tým z dorostenecké extraligy, hraje už delší dobu spolu.“

Premiéru na lavičce Strakonic si Marcela Krämerová rozhodně představovala jinak. Jenže co mohla změnit? K týmu přišla den před utkáním.

„Viděla jsem teď, co bude potřeba zlepšit,“ přiblížila trenérka. Ani předsobotním duelem s Trutnovem toho během dvou tréninků mnoho nezmění. Více se proto soustředí na příští domácí duel, kdy na jih Čech přijede Ústí nad Labem.

Statistika zápasu

Pardubice – Strakonice 67:61 (8:20, 27:33, 45:44), body Kramperová 15 (4/3), Staňková 15 (1x3, 6/4), Půlpánová 13 (1x3), Jirková 11 (4/1), Labuťová 7 (4/1), Ondřejová 2, Habětínková 2, Kulichová 2 – Drachovská 20 (2x3, 8/7), Urbanová 15 (2x3, 9/5), Stejskalová 13 (4/3), Podskalská 5 (2/1), Bernasová 5 (4/3) a Lukešová 3 (1/1). Trestné hody 18/9:28/20, trojky 2:4.