Rokycany, Beroun - Basketbalisté Strakonic nestačili na Rokycany ani na Beroun.

20.1.2011

Jakub DivišFoto: Jan Škrle

Výrazné absence v kádru basketbalistů Strakonic se promítly i do jejich úvodních dvou duelů ve II. lize v novém roce. V sedmi hráčích vzdorovali o víkendu 15.-16. ledna Rokycanům a Berounu. Neúspěšně.

Na západě Čech Strakoničtí prohráli ve 13. kole v poměru 71:93 (38:56), v Berouně v rámci 14. kola pak 67:73 (29:40).

Rokycany měly navrch od úvodní čtvrtiny. Před závěrečnou desetiminutovkou vedly o šestadvacet bodů, takže mohly v koncovce zvolnit.

„I v sedmi lidech jsme odehráli dobrý zápas. Prohra o 22 bodů je ještě dobrý výsledek i vzhledem k tomu, že se nám v Rokycanech nikdy nedařilo. Kluci však po taktické stránce splnili to, co měli,“ hodnotil zápas trenér Milan Janda.

V Berouně byl v první čtvrtině k vidění vyrovnaný basketbal. Domácí byli o trošku lepší a po prvním dějství vedli 19:17. Druhá část se jim vydařila na výbornou, když během chvíle odskočili na desetibodový rozdíl. Jihočechům se nedařila střelba a Beroun postupně navýšil své vedení až na třináct bodů. V půli nakonec Berounští vedli o 11 bodů.

V úvodu třetí čtvrtiny navýšil Beroun svůj náskok až na 17 bodů. Poté ovšem začali předvádět velké divadlo oba rozhodčí, kteří například během tří minut odpískali domácím pět útočných faulů. Berounští znervózněli a Strakonice toho okamžitě využily ke snížení manka. V závěru třetí desetiminutovky hosté snížili až na rozdíl pěti bodů. V posledním dějství předváděli arbitři řadu chyb na obě strany. S jejich nepřesnostmi se lépe vyrovnali hosté, kteří postupně snížili až na 54:53. Závěr utkání ovšem zvládli Berounští velmi dobře a nakonec si výhru pohlídali.

„V Berouně nám chybělo to, že jsme v důležitých okamžicích nenašli nikoho, kdo by dokázal – kromě Jakuba Diviše a Martina Jandy – dát koš. Nedokázali jsme využít dobré střelecké příležitosti,“ přiblížil kouč Milan Janda.

II. liga – 13. kolo: Rokycany – SKB Strakonice 93:71 (56:38), Prokopec 25, Diviš 19, M. Janda 10, Širůček 6, Grabmüller 5, Novák, P. Janda 4.

14. kolo: Beroun – SKB Strakonice 73:67 (40:29), Diviš 36, M. Janda 13, Širůček 8, Grabmüller 6, Prokopec, Novák 2.

 1. Domažlice 14 11 3 1163:1020   25
2. Teplice 14 10 4 1109:986   24
3. Písek 14 10 4 1085:980   24
4. BK Kladno 14 10 4 1139:1068   24
5. Rokycany 14 9 5 1175:1039   23
6. SKB Strakonice 14 7 7 1027:1017   21
7. Karlovy Vary 14 6 8 1096:1121   20
8. Sokolov 14 5 9 1075:1147   19