Na strakonické palubovce byly basketbalistky Brna na ručník

Strakonice - Jihočešky porazily Valosun o 25 bodů - 85:60 (54:20).

29.11.2010

Strakonické basketbalistky porazily doma Valosun Brno o 25 bodů.Foto: Jan Škrle

Basketbalovou fantazii, která trvala v podání strakonických žen tři čtvrtiny zápasu, vidělo v sobotu 27. listopadu 400 nadšených fanoušků.

V 7. kole Excelsior ŽBL přehrály Jihočešky obávaný Valosun Brno 85:60 (54:20) a připsaly si čtvrtou výhru, z toho třetí v řadě. Pětadvacetibodové manko bylo pro Moravanky ještě milosrdné, vždyť prohrávaly již o 40 a byly doslova na ručník. Vítězky jen potvrdily, že mají letos silný tým.

Jak se bude zápas vyvíjet, to ukázaly již úvodní minuty. Základní pětka Reisingerová, Ondřejová, Baláková, Johnová a Uhrová vedla za devadesát vteřin 6:0, v 5. minutě 15:2 a v 7. minutě 20:4.

Pravá basketbalová smršť přišla v podání domácího celku ve druhé desetiminutovce, kterou vyhrál 30:7!

Pohledné akce zakončené přesnou střelbou, rychlé protiútoky i důrazná obrana přiváděly strakonickou halu do varu. Na palubovce doslova řádila kapitánka Petra Reisingerová, která jen v první půli zaznamenala neuvěřitelných 35 bodů!

Podobný ráz měla i třetí čtvrtina, ve 27. minutě narostl jihočeský náskok na 62:26 a ve 30. minutě dokonce na 72:32. Pro závěrečnou desetiminutovku dala trenérka Marcela Krämer větší prostor ke hře i lavičce. Brňanky přece jen vycítily šanci rodící se debakl trochu zmírnit. V úvodu se jim povedla devítibodová šňůra a nakonec vstřelily 28 bodů – téměř tolik, jako za předcházejících třicet minut.

Mezi diváky jako už tradičně nemohl chybět bývalý reprezentační trenér Miroslav Vondřička. „Základ úspěchu vidím v perfektní obraně. Dařilo se i v útoku, dát v lize 85 bodů je výborné. Samostatnou kapitolou byla Reisingerová, která zaznamenala hodně bodů i z jiných než podkošových pozic. Z výsledku, ale především ze hry, mám velkou radost,“ uvedl.