Padesát procent. To je víkendová bilance basketbalistů Strakonic v premiérovém dvojkole II. ligy. Do nové sezony vstoupili i s novým názvem Sportovní klub basketbal Strakonice.

Na úvod Jihočeši doma prohráli s Thermií Karlovy Vary 81:87. Strakonická pětka Diviš, Grabmüller, Kraml, Tesař, M. Janda dostala první koš již po čtyřech sekundách. Po šesti minutách vedli hosté 19:10, ale za další dvě minuty bylo srovnáno na 21:21.

Ve druhé části se Strakonice na chvíli dostaly do vedení 29:28, ale soupeř rychle kontroval na 33:43. „Karlovy Vary využily našich chyb v rozehrávce i v obraně. Je ale třeba také vidět jejich velkou sílu pod košem,“ zmínil příčiny značného počtu obdržených bodů trenér Milan Janda.

Po obrátce začali domácí důsledně bránit a stáhli manko až na 51:53. Na konci třetí čtvrtiny však opět ztráceli poločasových osm bodů. Bojovali ale nadoraz a pět minut před koncem se po trojce skvělého střelce Radana Tesaře dostali do vedení 74:72!

Ještě minutu a čtvrt před klaksonem svítilo na ukazateli skóre 81:81. Zkušení Západočeši ale závěr zvládli lépe a překvapení na svůj účet nepřipustili. „Myslím si, že jsme o moc lépe proti soupeři hrát nemohli. Byl to výkon na hranici našich možností. V první půli nás držel Diviš, ve druhé Tesař,“ dodal kouč SKB.

V dalším zápase proti Sokolovu už Strakonice bodovaly naplno, vyhrály 77:67. Hosté se po většinu času drželi na dostřel. Domácím opět zahrál především Tesař, například od stavu 23:21 sám zaznamenal 13 bodů v řadě!

Po přestávce se tým od Otavy stále nemohl dostat do trháku. Soupeř dvakrát dotáhl na rozdíl bodu, ale do vedení se nedostal. „Ukolébalo nás, že jsme pořád o pár bodů vedli. Znát to bylo hlavně v obraně. Trio našich opor – Diviš, Tesař, Martin Janda – odehrálo v sobotu celých čtyřicet minut bez střídání a v neděli muselo mužstvo táhnout znovu,“ vylíčil Milan Janda. „Sokolovští měli ve svém středu hráče Stariata, který zaznamenal 24 bodů, a Davida, kteří dokázali naše chyby trestat.“

V poslední desetiminutovce vedly Strakonice několikrát o pět bodů, poté 71:63 a výhru již nepustily. „Nedodrželi jsme taktiku, kterou jsme si stanovili. Výkon dobrý nebyl. Hráči se nedokázali vyhecovat, což naštěstí neplatilo pro závěr,“ shrnul nedělní zápas trenér Milan Janda.

Žalostný výkon podali sudí Linhart a Schaffner.

V příštím dvojkole pojedou Strakonice do Tábora a Českých Budějovice.

2. kolo: SKB Strakonice – Thermia Karlovy Vary 81:87 (25:28, 39:47, 58:66), Tesař 23, Diviš 21, M. Janda 16, P. Janda 11, Grabmüller 4, Veselý, Polák a Kraml 2.

3. kolo: SKB Strakonice – Sokolov 77:67 (23:17, 40:34, 55:53), Tesař 27, Diviš 23, Veselý 10, Grabmüller 7, M. Janda 5, Kraml 3 a P. Janda 2.