BK Strakonice – VŠE Praha 90:68 (23:16, 47:39, 70:57)

Obhájkyně bronzových medailí vstoupily do zápasu velice dobře. Od prvních minut udávaly tempo hry a postupně navyšovaly svůj náskok. Na konci čtvrté minuty vedly 11:4 a na konci minuty šesté to bylo dokonce už 19:6. Soupeřky ještě v první půli stáhly ztrátu jen na sedm bodů.

Ve druhé čtvrtině Pražanky srovnaly hru, přesto se náskok domácích pohyboval stále mezi pěti a sedmi body. Chvilku před přestávkou se hostující tým po dvou trojkách přiblížil až na v zápase nejtěsnější čtyřbodový rozdíl (43:39). Poslední slovo ale měly domácí, Škrabalová s klaksonem upravila na 47:39.

Hned na začátku třetí části včera výborná Škrabalová třemi body dostala svůj tým do desetibodového náskoku a i nadále přidávala drtivou většinu strakonických bodů. Domácí tým vedl ve 26. minutě 62:48. Poté Pražanky přece jen přidaly a na konci třetí čtvrtiny se dostaly na rozdíl osmi bodů, ale domácí Jeništová pěti body v samém závěru přinesla klid do domácích řad.

V posledním dějství už si Strakonice svůj náskok bezpečně pohlídaly.

Excelsior ŽBL– 1. kolo: BK Strakonice– VŠE Praha 90:68 (23:16, 47:39, 70:57). Body: Škrabalová 33, K. Křížová, Mračnová 16, Uhrová 13, Jeništová 7, Linhartová 3, Musilová 2 – Kušlitová 20, Sládková 9, Johnová, Eshe 8, Filařová 7, J. Křížová 5, Kaderková, Jandová 4, Harapesová 2, Kubusová 1. Rozhodčí: Galajda, Smetana. Fauly: 17:25. Diváků: 200.