Karvinští vedli ve 3. minutě 2:0, v 8. minutě bylo vyrovnáno na 3:3. Pak ale zápas začal připomínat nepovedené utkání Jihočechů v Plzni. Domácí se jednoduše prosazovali proti nedůrazné obraně a hra v útoku byla hodně komplikovaná a neplodná. Karviná tak šla do vedení 7:4 (12. minuta).

To už si vybral strakonický kouč Miroslav Vávra time out, aby mužstvo uklidnil a poradil s lepší organizací obrany a hlavně domluvil hru v útoku. Ihned po poradě snížil ze sedmičky Mošovský a za dalších pět minut se mezi střelce zapsal jen jednou Marienka. Domácí vedli ve 20. minutě 10:6.

Hostům se podařilo snížit, ale soupeř vždy dokázal odpovědět. Velice důležitý moment přišel ve 24. minutě za stavu 12:9, kdy se do brány Strakonic dostal Kaufman, který vystřídal ne příliš jistého Jareše. Předvedl tři zákroky v řadě a hosté se prosadili několikrát z rychlého protiútoku. Dušek během posledních dvou minut stihl hattrick a strakonickému týmu se tak do poločasové přestávky podařilo otočit skóre na svoji stranu – 13:14.

Druhá část začala pro Strakonické ne moc dobře. Hned první útok sice skončil gólem – 13:15, domácím se ale podařilo vyrovnat ve 36. minutě na 15:15. A to Kaufman v brance ještě likvidoval trhák a střelu z brankoviště.

Hra v obraně se ale postupně začala zlepšovat. Domácí se velmi často dostávali do pasivity a jejich střely likvidoval Kaufman. To bylo základem i pro útočnou hru jeho spoluhráčů, ti se proti neorganizované obraně domácích snáze prosazovali. Ve 40. minutě se jim podařilo otočit – 16:17. Pak to byla hra nahoru dolů z obou stran. Každé z družstev vyrobilo několik technických chyb a občas někdo dal gól, na který soupeř dokázal odpovědět.

Deset minut před koncem to tak bylo stále jenom o branku (19:20). Závěr zápasu ale patřil hlavně dvěma hráčům HBC – Mošovskému a Duškovi, kteří si domluvili několik akcí a většinou po záběhu na brankoviště z křídla se Dušek dokázal prosadit. V 52. minutě vedli Jihočeši 23:19 a zápas za podpory výborně chytajícího Kaufmana (úspěšnost 57 procent) tak dovedli do vítězného konce 26:22.

Komentář trenéra Miroslava Vávry: „V úvodu jsme se nemohli střelecky prosadit, hráli jsme pomalu. A domácí proměnili vše, vedli o čtyři góly. Poté jsme se chytili a půli jsme nakonec vyhráli o branku. Po změně stran to bylo gól za gól, až ve druhé polovině se nám povedlo odskočit a zápas jsme už dotáhli k výhře. Celkově jsme začali lépe bránit a tím pomohli brankáři Pavlu Kaufmanovi, kterého sám do branky pustil ještě v první půli Jakub Jareš. A Pavel zavřel bránu. Také jsme konečně začali proměňovat šance."

O tomto víkendu má soutěž volno, Strakoničtí se představí doma v sobotu 11. dubna, to přivítají Chodov.

I. liga – 18. kolo: Karviná B – Strakonice 22:26 (13:14). Branky: Užek, Dudek 6 (4) – Dušek 7, R. Marienka 6, T. Nejdl 4, Mošovský 4 (2), Krejčí 2, Pek, D. Zbíral, Houska 1. Rozhodčí: Horsák, Videcký. Vyloučení: 2:0. ŽK: 2:3. Sedmičky: 4/4:2/2. Diváků: 42.

Další výsledky: Bohunice – Talent Plzeň B 25:29, Náchod – Kopřivnice 28:30, Jičín B – Nové Veselí 35:31, Olomouc – Bystřice pod Hostýnem 24:24, Chodov – Dvůr Králové (3. května).

1. Kopřivnice 18 16 2 0 645:484 34
2. Strakonice 18 15 1 2 513:461 31
3. Bystřice 18 9 2 7 500:477 20
4. Tal. Plzeň B 18 7 4 7 467:482 18
5. Nové Veselí 18 8 1 9 488:464 17
6. Náchod 18 7 3 8 477:471 17
7. Chodov 17 7 2 8 403:398 16
8. Jičín B 18 7 2 9 468:488 16