Premiéru si házenkáři pokazili sami v poslední desetiminutovce

Strakonice - Porážkou o 11 gólů vstoupili strakoničtí házenkáři v neděli 10. září do své premiérové sezony v extralize. Na hřišti Frýdku-Místku podlehli 23:34 (13:13).

12.9.2017

Házenkáři Strakonic v extraligové premiéře prohráli o 11 gólů ve Frýdku-Místku (23:34). Zleva jsou Michal Krejčí a Michal Zbíral.Foto: Deník / Miloš Vrátný

Se soupeřem drželi krok celý první poločas, remízu zařídil po čase Mošovský ze sedmičky. Rozhodující úsek hry přišel krátce po změně stran, kdy domácí ze stavu 15:15 odskočili na 21:15 ve 41. minutě.

Hosté zbraně nesložili, ale přiblížili se maximálně na tři góly (21:18 a 23:20). Posledních deset minut bylo plně v režii soupeře, který potvrdil svoji kvalitu a zkušenost. Hosté mu střílení gólů ulehčili řadou zbytečných chyb. „Tyto až dětské chyby nás doslova pohřbily,“ potvrdil kapitán Martin Mošovský.

Výsledkově to byl podle trenéra Romana Marienky samozřejmě nepovedený vstup, kvůli posledním deseti minutám. „Ale co se týče hry a toho, jestli na nejvyšší soutěž máme, dokázali jsme, že ano! Budeme lepší, ukážeme svoji kvalitu, přijde to,“ zdůraznil kouč.

Nálada po utkání? Naštvanost na sebe sama. Celý tým si dobře uvědomoval, že jen vlastním přičiněním se připravil o lepší výsledek. Martin Mošovský však mluvil smířlivě. „I když to výsledkově nevypadá, z Frýdku jsme odjeli s dobrým pocitem z plichty v první půli. A především se zkušenostmi do dalších zápasů,“ prohlásil.

V první půli měli Jihočeši i štěstí, díky kterému uhráli remízu. „Výborně chytal Jakub Jareš, což se potom ale vykompenzovalo tím, že dvě sedmičky nedal Martin Mošovský a nevyužili jsme ještě další šance. Pak nám došly síly – fyzické i psychické,“ zmínil trenér.

Po necelých padesáti minutách hry byl ještě stav 23:20. Ale pak dvě hrubé chyby v jediné minutě potrestal domácí Kocich, díky tomu se soupeř utrhl. „Poté jsme soupeři doslova rvali míč do rukou, byla to špatná čtyřminutovka, která rozhodla o vysoké prohře,“ dodal Marienka.
Jinak byli Strakoničtí 80 procent času vyrovnaným soupeřem. „Myslím, že jsme hráli ještě trochu se zataženou brzdou. I když jsme nezahráli v určitých chvílích špatně, bylo vidět, že rychlost a provedení není ještě takové, na co jsme zvyklí. Někdy jsem v určitých pasážích viděl opakující se chyby,“ přiblížil kouč.

O nápravu se bude tým od Otavy pokoušet tuto sobotu, kdy v 18 hodin doma přivítá Jičín.

12.9.2017 VSTUP DO DISKUSE

Naši prvňáci. Ilustrační foto

Tuto středu představujeme prvňáčky z Katovic a Lnář

V pondělí došlo k unikátnímu odebírání vzorků DNA u jeseterů pro vědecké účely.
14

Odborníci z Fakulty rybářství a ochrany vod odebírali vzorky DNA jeseterům

Florbalisté podruhé vyhráli o gól

Strakonice - Skvělý vstup do soutěže! I z druhého utkání nového ročníku Národní ligy dokázali florbalisté Strakonic vydolovat tři body.