Jihočeši začali výtečně. Kryštof kvalitně organizoval přihrávku, Habr výborně rozhazoval útoky a Machovy blokařské úlovky soupeře postrašily (6:3 pro Jihostroj). Nahrávač Č. Budějovic Filip Habra už při rozcvičce působil naprosto klidným dojmem, bojovnost a kvalitu si přenesl i do prvního setu. Jeho série na servisu byla rozhodující.
Vyhraný první set hostující tým povzbudil a posílil. Kocouři se ale pevně zakousli v polovině druhého a hlavně ve třetím, kdy jejich útočnou bilanci vylepšoval kapitán Martin Böhm. Jihočeši otupili soupeřovy drápy vynikajícím blokem. A Filip Habr nahrával výborně. Podařilo se mu probudit Američana Hackwortha, který sázel do příbramského pole jednu ránu za druhou.
Příbram – Jihostroj ČB 0:3 (-18,-20, -23), rozhodčí Hudík, Kořenek, diváků 1030. Stav série: 1:2.
Jihostroj ČB: Habr, Hackworth, Todua, Mach, Michálek, Kuliha – libero Kryštof. Trenér Dvořák (Sobotka, Šotola, Kraffer). Příbram: Palgut, Renovica, Mikulenka, Šestak, Poikela, Böhm – libero Juračka (Kupilík, Rychecký, M. Mach, Kuchař, Suda).