Předposlední zápas v sezoně a poslední doma odehrají v sobotu 9. května házenkářky Strakonic. V 16 hodin přivítají v atraktivním duelu vedoucí tým II. ligy SVŠ Plzeň.

Jihočešky jsou nyní druhé se ztrátou jednoho bodu na Plzeň, která má ale sehráno o zápas méně. Samy mají umístění na „bedně" jisté a jde jen o to, na jaké příčce skončí.

V minulém kole Strakonice porazily venku Sokol Kobylisy B 22:20 (11:10). Oba poločasy byly vyrovnané, v každém však byly o jeden gól lepší Jihočešky. Nejkritičtější situace nastala deset minut před koncem, kdy se týmu přestalo dařit a prohrával 19:20.

„I tentokrát jsme situaci zvládly a soupeřkám jsme již nedovolily skórovat. Naopak my jsme dopravily míč za záda pražské gólmanky třikrát za sebou, a tak jsme v dramatickém závěru strhly celkové vítězství na svoji stranu," popsala trenérka Eva Krausová.

Opět se podle ní potvrdilo, že pražské celky jsou pro Strakonice vždy tvrdý oříšek.