Bystřici pod Hostýnem podlehli Strakoničtí o deset gólů 20:30. Domácí byli – coby bývalý účastník extraligy – favoritem. V letošní sezoně ještě neztratili.

Jihočeši drželi se soupeřem krok jen v první půli. Byli i ve vedení – v 17. minutě byl stav 8:9. Poté však inkasovali čtyři branky v řadě a Bystřice si vytvořila mírný náskok, který byl rozhodující pro výsledek první půle (17:13).

Do druhého poločasu Strakoničtí nastoupili s odhodláním zabojovat a pokud možno náskok srovnat. Opak byl ale pravdou a prvního gólu v síti bystřického brankáře se dočkali až ve 42. minutě. O utkání tak bylo prakticky rozhodnuto, v ten moment svítil na ukazateli stav 24:14!

V tu dobu dělalo největší potíže hostům nejen vstřelit gól (opět i z vyložených pozic), ale i zabránit ve skórování zejména výborně střílejícím spojkám Bystřice. Soupeř poté začal zapojovat také hráče z lavičky, a tak konečný brankový rozdíl zůstal nezměněn až do konce utkání (30:20).

Zejména první půle byla od strakonických hráčů solidní. Co se týče zbytku zápasu – je třeba více dodržovat disciplínu a naordinovanou taktiku.

Komentář trenéra Miroslava Vávry: „Samozřejmě se projevila absence našich stěžejních hráčů – Petra Masáka a Mošovského. Do zápasu jsme nevstoupili špatně, vedli jsme i o tři góly. Potom ale soupeř přečetl naši hru, což mu trvalo asi dvacet minut, a stav zápasu otočil ještě do přestávky. Během ní jsme si řekli, kde děláme chyby v obraně a v útoku, nepovedlo se nám však hru zlepšit. Došlo tedy k tomu, že domácí nám během dvanácti minut utekli až na deset gólů. Tím bylo rozhodnuto. Soupeř byl velice zkušený a dá se říci, že měl utkání pod kontrolou, i když ze začátku prohrával."

I. liga – 4. kolo: Bystřice pod Hostýnem – Strakonice 30:20 (17:13). Branky: Dobeš 10 – D. Zbíral, R. Marienka, Pek 3, M. Zbíral 3 (4/3), M. Masák, J. Vávra 2, Marek, Frk, Bažata, M. Tockstein 1. Rozhodčí: Kaufman, Procházka. Vyloučení: 8:4. ŽK: 2:2. Sedmičky: 4/4:4/3.

1. Zlín 4 4 0 0 109:80 8
2 . Bystřice p. H. 4 4 0 0 125:99 8
3. N. Veselí 4 3 0 1 118:95 6
4. Náchod 4 3 0 1 100:100 6
5. Olomouc 4 1 2 1 108:106 4
6. Louny 4 2 0 2 111:116 4
7. Karviná B 4 1 1 2 100:100 3
8. Strakonice 4 1 1 2 97:107 3