Druholigoví házenkáři Fezka hostili v neděli v písecké hale adepta na postup do I. ligy – Košutku Plzeň. Západočesi byli jasným favoritem utkání, ale konečný výsledek napovídá, že to nebylo až zas tak jednoznačné. Fezko – Košutka 23:26 (11:12). Více ale náš zpravodaj Jiří Dobeš:

„Tým před zápasem kalkuloval se stále zraněnými Samcem, Frkem a Kose, k nimž přibyl po minulém kole i Roman Nejdl. Ale aby toho nebylo málo, v úvodu utkání se přidal i Čech s podezřením na zlomený palec.

Trenér Roman Marienka povolal do obrany Martina Nejdla, a ten byl nakonec výraznou oporou i na rozehrávce. Košutka, jako loňský vítěz, neuspěl v baráži o I. ligu a letos by tedy rád složil reparát.

Utkání mělo od počátku strhující tempo, hosté výborně bránili, ale nestačili na rychlé protiútoky domácího celku. Po vyrovnané první půli si Fezko vybralo slabší chvilku mezi 34. a 42. minutou, kdy se stav 13:13 změnil na 13:19 ! I když za dalších šest minut už bylo sníženo na 17:19, plzeňský celek už si drobný náskok dokázal pohlídat. Škoda, že bojovný a kvalitní výkon Fezko neproměnilo alespoň v bod. Bylo k němu velice blízko.“

Branky: Vdovin 5, Fencl 4 (2), Filip Moravec a Jiří Vávra po 4, Martin Nejdl 3, Gruzovský 2,Čech 1 – Končel 6, Friedrich 5. Vyloučení 3:3 a ČK hosté, sedmimetrové hody 2/2 – 2/2.