VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: VOLYNĚ

Pivo vymyslel nějaký chlap, kterému už nechutnalo normální pití

Malenice – Proč dospělí pijí pivo? Co jim na něm chutná? Z čeho se pivo vyrábí a jaká by byla nejlepší příchuť? Na to jsme se ptali pětice žáků ze Základní školy v Malenicích – Veroniky Houzarové (10), Renaty Přílepkové (10) a Elišky Samcové (10) z 5. třídy a Tomáše Brejchy (10) a Ondry Havrdy (9) ze 4. třídy.

Jsem rád, že firemana přežiju

Volyně – Na hasiče, kteří náročnou trať museli zvládnout v plné zásahové výstroji s kyslíkovou bombou na zádech, čekaly opravdové lahůdky.

Volyně je průjezdná, navíc o pár dní dříve

Strakonicko – Oprava volyňského náměstí byla letošní nejnáročnější akcí na práci i na čas. Přesto ji silničáři zvládli dokončit ještě před daným termínem a bez jakýchkoli komplikací.

Dokážu zachovat chladnou hlavu a dát první pomoc

Volyně – Jedním ze dvou původců myšlenky na zorganizování akce První pomoc aneb Nejhorší je nevědět je sedmnáctiletý Jan Richter, student třetího ročníku přírodovědného lycea Střední školy a Jazykové školy s právem státní jazykové zkoušky ve Volyni.

Co bych dělala v krizové situaci? Asi bych zpanikařila

Volyně – Jan Křenek a Jan Richter – dva studenti, kteří před třemi lety přišli s nápadem dostat mezi své vrstevníky základy první pomoci a učit je, jak se zachovat v kritických situacích.

Drama je v životě dost. To jsme si řekli, že hrát nebudeme

Malenice nad Volyňkou – Před 21 lety se Marcela Rolníková (45) přivdala do Malenic. Celou tu dobu pracuje na místní poště, byla členkou kulturní komise a loni se zapojila do znovuvzkříšení divadelního spolku v obci.

Priority? Kulturní dům a budova fary

Malenice nad Volyňkou – Během posledních dvou let se v Malenicích prodalo sedmnáct parcel. K dispozici jsou ještě dvě.

Snažíme se dětem od mala vštěpovat lásku k přírodě

Malenice – Mateřská škola v Malenicích funguje už od šedesátých let. Tehdy ale byla v jiných prostorách než dnes.

Barmanka: Odmítli nám dokonce přivézt pivo

Volyně – Ticho, klid, žádná auta, téměř žádní lidé, jen dělníci skládající kostku vedle kostky. Tak vypadalo poslední prázdninové odpoledne volyňské náměstí. To je od 15. srpna uzavřené kvůli rekonstrukci komunikace.

Policista našel pohřešovaného v rokli u silnice na Volyni

Volyňsko– Dvoudenní pátrací akce skončila šťastně. Muž byl podchlazený, zraněný, ale naživu.

Basketbalové naděje se připravovaly ve Volyni

Volyně - Zpestřením byla beseda dětí se strakonickými reprezentantkami Zorou Škrabalovou a Darinou Johnovou.

K amatérskému divadlu mě vlastně přivedla náhoda

Strakonice – V dnešním pokračování seriálu rozhovorů Štafeta Strakonického deníku bude na otázky Kateřiny Srnkové odpovídat členka divadelního souboru PIKI Volyně Vladimíra Pechová.

Nihošovice patřily traktorům

Nihošovice - Za krásného slunečného dne se soutěžilo ve třech disciplínách - slalom, couvání s valníkem a měřený výjezd na kopec Sv. Antonína.

/OBRAZEM/ Stodola Michala Tučného přilákala tisíce lidí

Hoštice - Stodola Michala Tučného v Hošticích opět nabídla několika tisícům diváků pod horkýmn sluncem country i pop při čtrnáctém ročníku festivalu.Na programu byla pestrá směsice hudebních žánrů, v hlavním večerním bloku vystoupil i houslista Jaroslav Svěcený. Sobotnímu dni dni tradičně předcházela páteční soutěž amatérských a poloprofesionálních kapel a interpretů o Cenu Michala Tučného. Návštěvníkům festivalu se představili například Pavel Bobek, trio Vlasta Redl, Jaroslav Samson Lenk a Slávek Janoušek a skupiny Vltavín, Traband, Neznámi, Walda Gang, Žlutý pes a Taxmeni. Večerní program tradičně patřil písním Michala Tučného. Za doprovodu skupiny Tučňáci zazpívali například Bára Basiková, Petra Janů, Marek Ztracený, Pavel Bobek, Tomáš Linka, Aleš Brichta, Vráťa Vyskočil, Jiří Zonyga, Leona Černá, Petr Bende a další.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies