VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Strakonice ožijí druhým ročníkem multižánrového festivalu

Strakonice - Program festivalu Strakonice nejen sobě.

13.9.2017
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Archiv Deníku

ČTVRTEK 14. ZÁŘÍ

ŠMIDINGEROVA KIHOVNA, POBOČKA ZA PARKEM
18:00 Vernisáž autorské výstavy Rezymé, vystavují: Jakub Hájek, František Hanousek, Vojtěch Hlaváček, výstava otevřena veřejnosti ve dnech 15. – 17. 9.
PARKOVIŠTĚ U SV. MARKÉTY - AUTOKINO
21:00 Promítání filmu DOBLBA (režie Petr Vachler, hrají Jaroslav Dušek, Petr Čtvrtíček a další)

PÁTEK 15. ZÁŘÍ

INFOSTÁNEK TRŽNICE U SV. MARKÉTY
14:00 L band
15:50 Taneční vystoupení NZDM Cross
16:00 Vernisáž výstavy výtvarníků prezentujících ve výlohách, kurátor výstavy Petra Kurschová, hudební doprovod Václav Braun – hand pan.
Po celý den informace o festivalovém programu, malování pro děti i dospělé na společné plátno, festivalová káva
ČAJOVNA NA PŮDĚ
16:00 Autorské čtení - Barbora Vajsejtlová: ukázky z knihy Ať jsou velcí zase malí pro děti 7-12 let
16:30 Koncert z terasy (pouze v případě příznivého počasí) Štěpánka Hřebíčková – keyboard a zpěv, Aleš Jirsa – keyboard
ČAJOVNA POD STOLEM
17:00 – 19:00 Lynda Cullen – irská písničkářka, Phil Shoenfelt – autorské čtení
KAVÁRNA BARMEO
17:00 Duo Přiměřeně (folk/Strakonice)
18:30 Nová mapa (acoustic / Strakonice)
20:00 Němý film Cesta na Měsíc (1902) s živým hudebním doprovodem Pandoo
21:00 Mamuma (rock-alternative)
22:00 Pandoo
23:00 Závodní ovce (alternative-pop / Písek)
PALACKÉHO NÁMĚSTÍ
17:00 Koncert dechové hudby Nektarka
ZBOROV
Rokáč na Zborově s Romanem a Bárou
16:00-22:00 Meteor, Blue Star 69, Z ničeho nic, Dech Dehtu
ŠMIDINGEROVA KNIHOVNA
17:00 - Underdisco - Ondřej Fibich (společenský sál knihovny)
17:30 – FATA MORGANA - vernisáž výstavy soch a obrazů strakonických výtvarníků (vstupní hala)
Vystavují: Jiří Máška, Miloslav Brůha, Pavel Koubek – obrazy, Tomáš Havlík a Martin Gregora- sochy, na vernisáži se představí strakonický básník Petr Vač. Výstava bude přístupná veřejnosti i v sobotu 16. 9.
a pak do středy 20. 9.
KAPITULNÍ SÍŇ
19:00 Recitál Kláry Sečanské Novotné a jejích přátel, klavír Jitka Nestřebová
KOSTEL SV. MARKÉTY
19:00 Chvíle tichého rozjímání i zpěvu se strakonickou farní kapelou
PODCHOD U LÁVKY
17:00 Vernisáž fotografické výstavy v podchodu na téma V pohybu kurátor výstavy Pavel Drdel
LÁVKA U HRADU
20:00 Hasičská fontána s hudbou – barevná vodní fontána dobrovolných hasičů
ZAVADILKA
20:30 Oficiální zahájení festivalu organizačním týmem a zástupci spolupracujících subjektů - vystoupení Wild Elastics, předtančení Kamila Vokrojová a David Huslík
20:45 Tančírna s výukou společenského tance – hraje kapela Scéna
21:30 Ukázka tanců salsa, bachata, zouk – Pavel Bízek s partnerkou
22:30 Fire show Teknikal hard circus
BAR PORT ARTHUR
21:00 Třetí sloka (folk-experimental) ST,PÍ

SOBOTA 16. ZÁŘÍ

INFOSTÁNEK TRŽNICE U SV. MARKÉTY
10:30 Rozálie – taneční vystoupení
Po celý den informace o festivalovém programu, malování pro děti i dospělé na společné plátno, festivalová káva.
PALACKÉHO NÁMĚSTÍ
10:00 Sešlost - country kapela Katovice
11:00 Ádh Mór – keltská hudba ZUŠ Strakonice
12:00 Bonsai č 3 - (folk-acoustic) Č. Budějovice
13:00 Piánko – (folk – acoustic) Strakonice
14:00 Třetí sloka (folk-experimental) ST,PÍ
Od 15:00 pokračuje folkový program v Kafíčku
KAVÁRNA HAVANA
19: 50 Ohňová show Martina Červenky
20:00 Salsa party
ZAVADILKA
10:30 Taneční vystoupení X-Dance, Pohybovky, Sokol Strakonice
11:00 ZIP Studio Písek – vystoupení s výukou pro děti
11:45 Capoeira Tribo Unida Písek – brazilský tanec s akrobatickými prvky bojového umění
13:00 Step, country tance – vystoupení skupiny Rozálie
13:30 Salsa, bachata, zouk - ukázka + výuka (lektor Pavel Bízek)
14:00 Společenské tance - ukázka + výuka (lektoři Petra Staňková a Jiří Janouš)
14:30 Line dance + country - vystoupení a výuka od TCS Louisiana z Písku
15:30 Břišní tance a jejich výuka, D. Váňová, Orient Dance, Carmína
16:00 Flamenco Lenky Mrázové
16:10 Izraelské kruhové tance s výukou – Mana Strakonice
16:45 RM Dance - vystoupení a workshop street dance, hip hop, disco tance
17:30 Country vystoupení a výuka country tanců – Osm a půl opice
18:00 Módní přehlídka s módou první republiky - Divadlo Orel
RENNEROVY SADY
13:00 Zápis na turnaj v kuličkách
13:15 Kristen – loutkové divadlo Největší dudy na světě
14:00 Mana – izraelské kruhové tance a workshop pro rodiče s dětmi
14:45 RC Beruška – divadlo pro děti s interaktivním programem
15:00 – 16:00 spolek historického šermu Markýz – ukázka zbroje s možností vyzkoušet
15:10 zahájení turnaje v kuličkách
16:00 Jistem - vystoupení hudební skupiny
16:45 Vyhlášení výsledků turnaje v kuličkách
Doprovodný program: slackline, Stejika s.r.o. - hadrárna + Jan Krch - fotokoutek v historických kostýmech, RC Beruška - dílničky, retro hry (skákání gumy, školka s míčem, švihadlem…), Tomáš Toman - vicemistr Evropy v jízdě se psím spřežením, Jednotahovánky - Lukáš Kůs, spolek Labyrinth - labyrint z kartonů, malování na obličej
ČAJOVNA POD STOLEM
14:00 Vernisáž výstavy Vzpomínání na Katovnu s hudebním doprovodem skupiny Hailender
RESTAURACE BÍLÁ RŮŽE
14:00 Promítání Jaroslava Landsingera: Zbourané a postavené domy
15:30 Harmonikáři
16:30 Promítání Jaroslava Landsingera: Mlýny na Otavě
KAVÁRNA KAFÍČKO
15:00 – 19:30 folkové odpoledne
15:00 Rudolf Prušák, Josef Pelán
16:30 Láďa Latka
18:00 Jiří Dědeček
VELKÉ NÁMĚSTÍ
15:00 Společné bubnování - Václav Braun a přátelé, vezměte bubínky a perkuse a přijďte se přidat
ČAJOVNA NA PŮDĚ
16:00 Představení organizace Unijazz (Praha)
16:30 Vítek Kremlička – autorské čtení
18:00 Projekce záznamů festivalu Alternativa pozvánka na 25. ročník
Doprovodný program: výstava fotografií Karel Šuster
KAVÁRNA BARMEO
17:00 Filip Nový (shoegaze)
18:30 Vítek Fučík (rock, blues, jazz, folk…)
KAPITULNÍ SÍŇ
15:00 Koncert Pražského komorního tria, host Bedřich Zákostelecký
18:00 Recitál Karla Klímy – Skotské dudy trochu jinak
HRADNÍ NÁDVOŘÍ
Odpolední program:
16:00 – 18:00 Na hradě se hraje, zpívá, tančí a štrikuje. Malá dudácká muzika ZUŠ Strakonice, DM Pod Rumpálem, Fere Angeli, Švandova DM, Prácheňáček, Hailender, Živulenky (České Budějovice)
Kdo si přinese háček anebo jehlice, dostane klubíčko a může přispět s ozdobení Strakonic spolu se Štrikovacím okrasným spolkem.
AKCE: Přines buchtu, podpoř festival. Dej si buchtu, přispěj festivalu.
Večerní program:
20:00 Charlie Band & Bobesh (groove & funk & blues& smoothjazz)
21:00 Black Boys
22:00 Herdek Filek (hardcore-funk / Strakonice )
23:00 Laser show
23:15 Park X (rock-punk / Strakonice)
ŠMIDINGEROVA KNIHOVNA
Výstava Fata Morgana (Jiří Máška, Miloslav Brůha, Pavel Koubek – obrazy, Tomáš Havlík a Martin Gregora- sochy)
KOSTEL SV. MARKÉTY
19:00 – Koncert strakonického chrámového sboru
KEMP PODSKALÍ
SNS Rock Punk Kempink
17:00 - 17:45 Mad Ride (rock-big-beat / Hostouň)
18:00 - 18:45 PNP (rock'n'roll / Volyně)
19:00 - 19:45 One Hour Later (melodic-hardcore / Volyně)
20:00 - 20:45 Inspiro (rock / Písek)
21:00 - 22:00 No Disorder (punk-rock / Strakonice)
DANCE KLUB RIO ŠUMAVSKÁ
20:00-23:00 Tatramat

NEDĚLE 17. ZÁŘÍ

TRÁVNÍK U LÁVKY
8:30 Ranní jóga (pouze když nebude pršet, karimatky s sebou)
PALACKÉHO NÁMĚSTÍ
9:30 - Mše svatá pod širým nebem s malým průvodem od kostela sv. Markéty (v případě deště kostel Sv. Markéty)
10:30 Hlasoň – smíšený pěvecký sbor
11:00 L band
ČAJOVNA NA PŮDĚ
14.00 - loutkové divadlo - Smolíček Pacholíček
15.30 - opakování
Doprovodný program: výstava fotografií Karel Šuster
Domov pro seniory, Rybniční - program zajišťuje LS Radost
Nemocnice Strakonice, a.s. dětské oddělení – divadelní představení Tlaminy
Domov pro seniory. Lidická – zahájení projektu malování na zeď v DS

ZMĚNA PROGRAMU VYHRAZENA!
Po dobu trvání festivalu využijte festivalové TAXI na: 778 084 848 - přispějete na festival

Autor: Redakce

13.9.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Vpravo:  Květa Fialová v roce 1954 ve hře Svatba Krečínského, kde hrála hlavní ženskou roli.

Zemřela Květa Fialová

Michal Zbíral

Rozhodují maličkosti, říká házenkář Michal Zbíral

Nejlepší zápas, jen bodový zisk opět chyběl

Strakonice - Házenkáři Strakonic prohráli i třetí utkání extraligy. Zubří venku podlehli rozdílem čtyř gólů 24:28 (14:13).

Houby, houby, houbičky! Rostou!

Strakonicko - Dobrá zprávy pro houbaře - rostou a je jich dost.

Na předchozí kanonádu navázali Katovičtí hned další

Katovice - Na minulé premiérové vítězství nad nováčkem z Nové Včelnice (6:2) fotbalisté Katovic navázali v sobotu 23. září se vším všudy.

Poláci chtějí zpátky lokomotivu. Prý ji prodali lacino

Jindřichův Hradec – Na policii se obrátila polská společnost, od které před třinácti lety společnost provozující úzkokolejku zakoupila lokomotivu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení