VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ochotnické Setkání nabídne šest představení

Strakonice - Ve městě v sobotu 10. října začíná přehlídka amatérských divadelních souborů. Přijedou herci z Čestic, Písku, Střelských Hoštic i Volyně.

9.10.2009
SDÍLEJ:

Podivné odpoledne Dr. Zvonka BurkehoFoto: archiv DS Piki

O víkendu se ve strakonickém domě kultury sejdou milovníci amatérského divadla, aby se pochlubili svými inscenacemi a popovídali si o své práci. Setkání – přehlídku amatérských spolků pořádá Městské kulturní středisko již potřetí. Účast na letošním ve dnech 10. a 11. října kromě domácích potvrdily soubory z Písku, Střelských Hoštic, Volyně a Čestic.

Když v roce 2007 přišla ředitelka kulturního střediska Eva Dresslerová s nápadem vytvořit dílnu pro ochotníky a nesoutěžní přehlídku, setkala se s kladnou odezvou.

„Je sympatické, že nejde o soutěž, která může začínající soubory odrazovat, ale ani o pouhé odehrání představení a pak tradá domů,“ liboval si vedoucí spolku Čelakovský Josef Samec. „Nesoutěžní přehlídka v okrese scházela, soubory jsou během ní uvolněnější a hlavně si mohou popovídat,“ potvrzuje volyňský divadelník Miloslav Pikolon.

Smyslem setkávání ochotnických souborů se stala prezentace jejich tvorby s možností si o ní popovídat. „To je příležitost vyměnit si názory a pohledy na uvedené představení a taky se něčemu naučit,“ dodává Samec.

Oceněné tituly

Během letošního dvoudenního setkání uvidí diváci šest představení. Mezi nimi úspěšnou inscenaci strakonického Divadelního spolku Čelakovský Muž sedmi sester, oceněnou například na Dačickém kejklování, a národními cenami ověšené představení Podivuhodné odpoledne Dr. Zvonka Burkeho souboru PIKI z Volyně.

Samec se těší na několik představení. „Na pohádku O Vendulce a Vitoušovi v podání Prácheňské scény Písek, oni umějí dát pohádkám lehce humorný ráz, a samozřejmě na Podivuhodné odpoledne Dr. Zvonka Burkeho, na to půjdu už potřetí. Příště bych rád viděl na Setkání Blateňáky, téměř před padesáti lety jsem u nich začínal, už tehdy byli dobří a jsou dobří i teď,“ řekl Samec.

Setkání je pro něj příležitostí vidět divadla z okolí. Zejména obdivuje vesnické soubory. „Je úžasné, že se na vsi najde parta lidí, která pro potěšení své i svých bližních nacvičí a sehraje představení s nasazením, které je některým profesionálním souborům na zájezdech naprosto cizí.“

Miloslav Pikolon přeje pořadatelům hodně zdraví, štěstí, příznivých duší a dobré nervy. A všem účastníkům: „Zlomte vaz, komedianti blázniví!“

Program Setkání
Dům kultury Strakonice
Sobota 10. října
O Vendulce a Vitoušovi - 10.00
Pravda o zkáze Titaniku - 15.00
Podivuhodné odpoledne Dr. Zvonka Burkeho - 19.30
Neděle 11. října
Jak se čerti ženili - 10.00
Jak začala a skončila trojská válka aneb Konec kuřích ok na Olympu - 15.00
Muž sedmi sester - 19.30
Vstupné
Dospělí 50 korun, děti 30 korun

Petr Pučelík

9.10.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Takhle to vypadá, když mají policisté den blbec.
AUTOMIX.CZ
45

Policie v nesnázích: kuriózní nehody strážců zákona

Místopředseda strakonické odbočky přátel Slavie Praha Martin Červinka.

Strakonice hostí setkání slávistů, k vidění budou i mistrovské poháry

Chceme doma mít opět nejvyšší návštěvy, zní přání z Katovic

Katovice /ROZHOVOR/ – Fotbalový klub chce mít nejlepší mužstvo v okrese. Přichází do něj brankář Provazník a záložník Kagui.

Kniha o historii města zamířila ke čtenářům

Strakonice - Ti, kteří se zajímají o historii Strakonic, měli v pátek 23. června unikátní šanci získat knihu mapující období 650 let od vzniku města.

Krimi zprávy ze Strakonicka

Strakonicko - Po neznámém zloději i vandalovi pátrají policisté na Strakonicku

Do Jižních Čech přišly tropy, zvyšuje se nebezpečí požárů

Jižní Čechy - V pátek 23. června od 12 hodin platí pro Jihočeský kraj další výstražná informace ČHMÚ upozorňující na vysoké teploty. Vlna veder zasáhne celý kraj, teploty se budou pohybovat nad 30 °C. Ve stejný čas pak vstoupí v platnost další výstraha, a to na nebezpečí vzniku požárů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies