VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ochotnické Setkání nabídne šest představení

Strakonice - Ve městě v sobotu 10. října začíná přehlídka amatérských divadelních souborů. Přijedou herci z Čestic, Písku, Střelských Hoštic i Volyně.

9.10.2009
SDÍLEJ:

Podivné odpoledne Dr. Zvonka BurkehoFoto: archiv DS Piki

O víkendu se ve strakonickém domě kultury sejdou milovníci amatérského divadla, aby se pochlubili svými inscenacemi a popovídali si o své práci. Setkání – přehlídku amatérských spolků pořádá Městské kulturní středisko již potřetí. Účast na letošním ve dnech 10. a 11. října kromě domácích potvrdily soubory z Písku, Střelských Hoštic, Volyně a Čestic.

Když v roce 2007 přišla ředitelka kulturního střediska Eva Dresslerová s nápadem vytvořit dílnu pro ochotníky a nesoutěžní přehlídku, setkala se s kladnou odezvou.

„Je sympatické, že nejde o soutěž, která může začínající soubory odrazovat, ale ani o pouhé odehrání představení a pak tradá domů,“ liboval si vedoucí spolku Čelakovský Josef Samec. „Nesoutěžní přehlídka v okrese scházela, soubory jsou během ní uvolněnější a hlavně si mohou popovídat,“ potvrzuje volyňský divadelník Miloslav Pikolon.

Smyslem setkávání ochotnických souborů se stala prezentace jejich tvorby s možností si o ní popovídat. „To je příležitost vyměnit si názory a pohledy na uvedené představení a taky se něčemu naučit,“ dodává Samec.

Oceněné tituly

Během letošního dvoudenního setkání uvidí diváci šest představení. Mezi nimi úspěšnou inscenaci strakonického Divadelního spolku Čelakovský Muž sedmi sester, oceněnou například na Dačickém kejklování, a národními cenami ověšené představení Podivuhodné odpoledne Dr. Zvonka Burkeho souboru PIKI z Volyně.

Samec se těší na několik představení. „Na pohádku O Vendulce a Vitoušovi v podání Prácheňské scény Písek, oni umějí dát pohádkám lehce humorný ráz, a samozřejmě na Podivuhodné odpoledne Dr. Zvonka Burkeho, na to půjdu už potřetí. Příště bych rád viděl na Setkání Blateňáky, téměř před padesáti lety jsem u nich začínal, už tehdy byli dobří a jsou dobří i teď,“ řekl Samec.

Setkání je pro něj příležitostí vidět divadla z okolí. Zejména obdivuje vesnické soubory. „Je úžasné, že se na vsi najde parta lidí, která pro potěšení své i svých bližních nacvičí a sehraje představení s nasazením, které je některým profesionálním souborům na zájezdech naprosto cizí.“

Miloslav Pikolon přeje pořadatelům hodně zdraví, štěstí, příznivých duší a dobré nervy. A všem účastníkům: „Zlomte vaz, komedianti blázniví!“

Program Setkání
Dům kultury Strakonice
Sobota 10. října
O Vendulce a Vitoušovi - 10.00
Pravda o zkáze Titaniku - 15.00
Podivuhodné odpoledne Dr. Zvonka Burkeho - 19.30
Neděle 11. října
Jak se čerti ženili - 10.00
Jak začala a skončila trojská válka aneb Konec kuřích ok na Olympu - 15.00
Muž sedmi sester - 19.30
Vstupné
Dospělí 50 korun, děti 30 korun

Petr Pučelík

9.10.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Roman Marienka

Zápas sezony rozhodnou podle kouče házenkářů maličkosti

Pro cyklisty jsou připraveny tři trasy v délce 15 km, 42 km a 61 km.
3

Sobota odstartuje letošní turistickou sezonu

Házenkářské play out je tu, sokolky Písku začínají ve Veselí

Písek – Písecké interligové házenkářky si po roce zopakují účast v bojích o záchranu v nejvyšší soutěži.

Strakoničtí, pozor, svoz bioodpadu bude v jiné dny než dosud

Strakonice - Technické služby Strakonice a odbor životního prostředí městského úřadu upozorňují, že s platností od 8. 5. 2017 do 30. 9. 2017 dojde ke změně ve svozu bionádob.

Opravy v květnu dvakrát omezí pohyb chodců na mostě Jana Palacha

Strakonice - Chodníky dostanou nový povrch. Nejdříve směrem na Plzeň.

AKTUALIZOVÁNO

Jihočeské kluby mohou nahlásit svazu, že mají na víkend hřiště nezpůsobilé

České Budějovice - Fotbal v kraji je o víkendu ohrožen. Čím, je zřejmé při pohledu z okna…

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies