VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Na hrdiny by se nemělo zapomínat

STRAKONICE - Do Strakonic opět přijede herecká dvojice Eva Hrušková a Jan Přeučil s pásmem pro školáky.

24.9.2007
SDÍLEJ:

Eva Hrušková přijede se svým manželem Janem Přeučilem do Strakonic v listopadu.Foto: Petr Škotko

Ve čtvrtek 29. listopadu vystoupí v městském domě kultury známá herecká dvojice Eva Hrušková a Jan Přeučil. Eva Hrušková, kterou mohou malí i starší diváci znát jakou první filmovou Popelku, nám při té příležitosti poskytla krátký rozhovor.

Na jaké téma vystoupíte?

Budou to Pražské pověsti s písničkami Zdeňka Bartáka. První díl – Pověsti české – jsme ve Strakonicích hráli v březnu 2006. Jsme vždycky rádi, když děti vidí obě představení, trochu na sebe navazují a např. hudba má velmi stoupající tendenci, při čertím rokenrolu si děti opravdu zazpívají a zařádí, i když se zdá, že téma pověstí mnoho zábavy neslibuje. Opak je pravdou. Golem i čert z Faustova domu děti skutečně pobaví i poučí.

Co se za rok od vaší návštěvy ve Strakonicích změnilo?

Nevím, co se změnilo ve Strakonicích, a jestli něco, tak doufám, že jen k lepšímu. Manžel Jan Přeučil v létě natočil dva filmy – hraje v novém filmovém zpracování Máje (režisér Brabec) a ve snímku režiséra Jána Nováka Jméno. Tento druhý film se odehrává v uherskohradišťské věznici v padesátých letech. Věru, je to velmi vážné téma. A hrdinové té doby, političtí vězni, na ty by se nemělo zapomínat.

Údajně je zatím do MěDK Strakonice objednáno pouze jedno představení. Učitelé ve strakonických školách nemají zájem o podobná pásma?

Neumím si to vysvětlit. Vždyť naše představení vlastně doplňuje školní výuku, a to zábavnou formou. Nevím tedy, jaká představení mají učitelé rádi nebo podle čeho je vůbec vybírají.


Jaké máte zkušenosti z jiných míst České republiky?

Někde hrajeme i dvakrát i víckrát za rok. Například Liberec, Havířov, Vlašim a spousta dalších a dalších míst. Diář je teď plný komplet do konce června 2008, obsazujeme podzim toho roku. Proto mě mrzí, že ti, na které nevyšel termín, představení neuvidí a ti, kteří by mohli , ho neuvidí také. 

24.9.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Buzice 19. srpna -  Asi  sedmdesát cyklistů vyrazilo v sobotu dopoledne na vyjížďku po stopách Christiana Battaglii
19

OBRAZEM: Pocta Christianovi Battagliovi

Závod na počest barona Christiana Bataglii začíná v sobotu v 10 hodin v Buzicích u Blatné.

Po stopách "Železného Kristy"

Dožínky na hoslovickém mlýně

Hoslovice - Dokončení sklizně a všechny klásky pěkně zpracovat do posledního, tak podle vyprávění vypadaly žně v minulosti.

Policisté si posvítili na cyklisty

Strakonicko - V pátek 18. srpna se policisté v okrese zaměřili na cyklisty. A to nejen dodržování viditelnosti lidí, kteří jedou na kole ve vztahu k ostatním účastníkům silničního provozu.

Vítáme vás

Strakonicko - Děti narozené ve strakonické porodnici 12. až 18. srpna:

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení