VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Do Volyně se sjedou divadelníci z celé republiky, začíná Divadelní Piknik

Volyně - Celostátní přehlídka amatérského činoherního a hudebního divadla Divadelní Piknik Volyně začíná již 4. května. První část trvá do neděle 7. května, druhá je od 11. do 14. května.

3.5.2017
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Z archiv festivalu

V následujících dvou týdnech, lépe řečeno prodloužených víkendech, nabídne divákům 20 nejlepších inscenací letošní sezóny, které vybrala programová rada z návrhů vzešlých z krajských postupových přehlídek. Těch se zúčastnilo přes 100 souborů.

Program

Čtvrtek 4. května
19.00 – 19.15 Slavnostní zahájení Divadelního Pikniku Volyně 2017
19.15 – 22.30 MDS Cyrano České Budějovice / režie: Kateřina Studená
E. Rostand, V. Adamčík, F. Šinkner: Cyrano (NN)
23.30 – 00.30 Diskuse (Cyrano) (MS)
Pátek 5. května
09.00 – 11.10 DS POD MASKOU ZUŠ Františka Drdly Žďár nad Sázavou / režie: Jana
Mifková Martina Kinská, Jana Mifková a soubor: PANKRÁC´45 (NN)
12.15 – 13.30 Diskuse (PANKRÁC´45) (MS)
14.00 – 16.30 DS Břetislav Břeclav / režie: Jana Vrzalíková
Tennesee Williams: Sestup Orfeův (NN)
18.00 – 19.00 DS „Ještě NE!" Praha / režie: Michaela Doležalová
Zuzana Ferenczová, Anton Medowits: Solitaire.sk/cz (PT)
18.00 – 19.00 Latrina Magika při V.A.D. Kladno / režie: Latrina Magika
Vítězslav Nezval, John Red: Valérie a týden divů (NN)
20.00 – 21.00 DS „Ještě NE!" Praha / režie: Michaela Doležalová
Zuzana Ferenczová, Anton Medowits: Solitaire.sk/cz (PT)
20.00 – 21.00 Latrina Magika při V.A.D. Kladno / režie: Latrina Magika
Vítězslav Nezval, John Red: Valérie a týden divů (NN)
22.00 – 01.00 Diskuse (Sestup Orfeův, Solitaire.sk/cz, Valérie a týden divů) (MS)
Sobota 6. května
10.00 – 11.30 Divadlo poPUD Brno / režie: Jiří Petrů
Julia Cho: Archiv jazyků (NN)
12.30 – 13.45 Diskuse (Archiv jazyků) (MS)
14.00 – 14.40 Divadelní duo ToŤ Praha / režie: Divadelní duo ToŤ Praha
Ladislav Karda, Ondřej Zais: Toť divadlo (NN)
15.30 – 16.30 Diskuse (Toť divadlo) (MS)
16.30 – 18.30 Rádobydivadlo Klapý / režie: Ladislav Valeš
Marina Carr: U kočičí bažiny (NN)
20.00 – 21.30 Divadlo JakoHost Plzeň / režie: Jana Kubátová
Jordi Galcerán: Grönholmova metoda (NN)
22.30 – 00.30 Diskuse (U kočičí bažiny, Grönholmova medota) (MS)
Neděle 7. května
10.00 – 12.45 DS Vrchlický Jaroměř / režie: Jan Sklenář
A. a V. Mrštíkové, M. Krobot, B. Rychlík: Rok na vsi (NN)
13.30 – 14.30 Diskuse (Rok na vsi) (NN)
14.30 – 16.00 Divadlo Akorát Praha / režie: Adéla Červenková
Martin McDonagh: Mrzák Inishmannský (NN)Do 15 let nepřístupné
17.00 – 18.00 Diskuse (Mrzák Inishmannský) (MS)
Čtvrtek 11. května
18.00 – 19.15 Divadlo Duha Polná / režie: Petr Vaněk
Aldo Nicolaj: Tři na lavičce (K)
20.30 – 21.50 Divadelní ateliér Domu UM Praha / režie: Filip Bařina
Marius Von Mayenburg: Pes, noc a nůž (NN)
23.00 – 01.00 Diskuse (Tři na lavičce, Pes, noc a nůž)
Pátek 12. května
09.30 – 11.00 Divadelní klub Jirásek Česká Lípa / režie: Václav Klapka
Václav Klapka: Commedia ála carte (NN)
12.00 – 13.15 Diskuse (Commedia ála carte) (MS)
15.00 – 17.15 DS J.K.Tyl Lomnice nad Popelkou / režie: Petr Sádek
M. Glaser, O. Šubrtová: Muž 7 sester (NN)
18.30 – 19.45 Diskuse (Muž 7 sester) (MS)
20.00 – 21.20 DS Symposion Třebechovice pod Orebem / režie: Petr Hofman
Alfred Jarry: Vono to pude aneb Král Ubu (NN)
22.15 – 23.30 Diskuse (Vono to pude aneb Král Ubu) (NN)
Sobota 13. května
10.00 – 11.15 DS Klas / Divadlo Zdrhovadlo Klášterec nad Ohří / režie: Václav Polda
Stanisław Lem, Václav Polda: Solaris (NN)
12.30 – 13.45 Diskuse (Solaris) (MS)
14.00 – 15.00 Malá scéna ZUŠ Zlín / režie: Martin Dominik Polínek
E. A. Poe, M. D. Polínek: Večer pro Edgara… aneb Maska červené smrti
a… (NN)
16.00 – 17.15 Diskuse (Večer pro Edgara…) (MS)
17.30 – 19.00 BURKE CUP (soutěž nejen divadelních týmu o pobyt na DPV 2018
zdarma)
19.00 – 21.00 Proskovické divadlo Na Struhou Ostrava-Proskovice / režie: Tomáš
Matlenga Ray Cooney: Nerušit, prosím! (NN)
22.00 – 23.15 Diskuse (Nerušit, prosím!) (MS)
Neděle 14. května
10.00 – 11.20 Kočovné divadlo Ad Hoc / režie: Kočovné divadlo Ad Hoc
Jan Duchek: Nové TV (NN)
12.30 – 13.45 Diskuse (Nové TV) (MS)
Neděle 14. května
14.00 Slavnostní zakončení Divadelního Pikniku Volyně 2017 a vyhlášení výsledků
s předáním ocenění
Vysvětlivky:
(NN – Na Nové, MS – Malý sál Na Nové, PT – Pošumavská tržnice, K – Kino)























Autor: Petr Škotko

3.5.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pod crossovou motorkou byl u  Škůdry nalezen mrtvý motocyklista.

U Škůdry byl v příkopu nalezen mrtvý motorkář

Program Rybářských dnů ve Vodňanech na několika místech lákal malé i velké a nejen rybáře.
AKTUALIZOVÁNO
20

Vodňany byly nejen centrem rybářů, program lákal malé i velké

Milan Šmíd v práci klouže, tobogány má „v malíku“

Prachatice - Skluzavky a tobogány Milan Šmíd z Prahy nejen navrhuje, ale sám také kontroluje, zda jsou atrakce bezpečné.

Výluka vlaků z Horažďovic do Strakonic

Strakonice - Údržba trolejí a odstraňování přerostlé vegetace stojí za výlukou vlaků na trati Horažďovice předměstí - Strakonice.

Písek bude mít chytré zastávky

Písek - Kdo využívá v Písku městskou hromadnou dopravu, může se těšit na novinku. Začnou tady totiž fungovat takzvané inteligentní zastávky.

Na hradě se zjeví strašidelné bytosti

Strakonice - Tajemná pohádková noc plná strašidel a pohádkových bytostí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies