HC Strakonice

Lekci z produktivity dostali strakoničtí hokejisté v prvním kole krajské ligy. Znamenalo to porážku 2:5 v Soběslavi.

Mužstvo doplatilo i na častá vyloučení, v početní nevýhodě inkasovalo čtyřikrát.

Trenér Stanislav Kašpar si jen povzdechl: „Co jsme dokázali nedat a spálit, se nedá popsat. Soupeř nás vyučil v proměňování šancí. Rozdíl v poměru střel byl obrovský."

Hned v 1. minutě měli Strakoničtí dvě tutovky, které ale nevyužili. A do vedení šli tedy domácí po náhodném gólu. Ve druhé části se znovu prosadili jen Soběslavští, a to až v závěru třetiny.

Za dvě třetiny měli hosté asi jen dvě vyloučení a soupeř šest nebo sedm. Ale nedokázali toho využít. „A pak to přišlo. Ve třetí části přišla nedisciplinovanost a neukázněnost, začali jsme být vylučovaní. Pramenilo to z frustrace, že nejsme schopni dát gól," popsal kouč.

Podle Stanislava Kašpara hráli jeho svěřenci asi 12 minut v oslabení, z toho čtyři minuty v kuse dokonce ve třech. Za stavu 2:0 snížil Černý, jenže domácí utekli na třígólový rozdíl. Strakoničtí opět snížili trefou Čadka, ale poslední slovo měl soupeř.

„Domácí hráli chytře a efektivně. My jsme do nich bušili jak hluchý do vrat, góly však dávali oni. Nemohu hráčům upřít snahu, ale prostě jsme neproměňovali šance. Kdyby se nám to povedlo, určitě jsme vyhráli. Ale takový je hokej – na šance se nehraje," zhodnotil trenér.

Krajská liga – 1. kolo: Soběslav – Strakonice 5:2 (1:0, 1:0, 3:2). Branky: 4. Bruner (Hák), 40. Stoklásek (Bruner), 51. Vopava (Máca, Bruner), 54. Stoklásek (Vild, L. Karpíšek), 58. Žákovský (Hák) – 45. Černý (Procházka), 54. Čadek (Vlček). Rozhodčí: Packa. Vyloučení: 7:8. Využití: 4:1. Diváků: 230.

Sestava: Myslivec – Kovář, Ondrejec, Kloud, Velíšek, Procházka, Hrubý – Pitel, Růžička, Černý – Major, Bouška, Kepl – Čadek, M. Vlček, Jícha (31. D. Vlček).

Sokol Radomyšl

Dobře rozehrané měli hokejisté Radomyšle úvodní utkání nové sezony doma s Božeticemi. Vedli o dvě branky, o dvě však nakonec prohráli (4:6).

Domácí byli v první třetině lepší, ale do vedení se dostali až v 18. minutě gólem Mošovského při oslabení. „Měli jsme zápas zlomit hned v první třetině, kdy jsme byli jasně lepší. Dali jsme ovšem jen jeden gól. Soupeř přijel se čtyřmi útoky a od druhé třetiny na nás vletěl a otočil na 2:1," přiblížil kouč Radek Volf.

Radomyšl ale brzy otočila, v rozmezí 29. až 31. minuty dala tři góly. Nejprve vyrovnal Mošovský, poté se v jedné přesilovce trefil od modré Mazanec a v další početní výhodě skóroval z dorážky Burkoň. „Jenže jsme následně začali hrát profesorský hokej, nechtělo se nám bruslit a začali jsme kupit chyby. Zbývajících deset minut druhé části byli hosté jasně lepší, dvěma trefami vyrovnali," dodal Volf.

Ve třetí části domácí inkasovali po situaci, kdy měl podle kouče brankář Havelka vyjet za pukem, ale nevyjel. Šance na vyrovnání Radomyšlští měli, ale nevyužili je. Naopak v samém závěru přidali hosté pojistku. Oba týmy nevyužily trestné střílení.

„Hráli jsme na čtyři obránce, kterým docházel dech. Na remízu bylo, lépe to měli zvládnout zkušení hráči," uzavřel Radek Volf.

Krajská liga – 1. kolo: Radomyšl – Božetice 4:6 (1:0, 3:4, 0:2). Branky: 18. Mošovský (Maroušek), 29. Mošovský (Jungbauer), 30. Mazanec (Stropnický), 31. Burkoň (Mošovský, Gába) – 24. A. Kálal (Brábník), 27. Kolář (Špánek), 33. Kolář, 38. Kolář (Špánek, Čapek), 42. O. Kálal, 59. Brábník (Pešta, Votruba).
Rozhodčí: Mandrysz – Sýkora, Vondráček. Vyloučení: 7:9, navíc TS za faul Vejdy (Radomyšl)
a Straky (Božetice). Využití: 2:1. Oslabení: 1:0. Diváků: 105.

Sestava: Havelka – Mazanec, Burkoň, Pěnička, Vejda – Gába, Mošovský, Jungbauer – Kudrna, Šimoník, Novák – Kurc, Stropnický, Maroušek – Bican.