Prvních deset minut zápasu bylo vyrovnaných, bez větších šancí. V té první vážné se ocitl domácí Bednařík v 10. minutě, kdy ale sám před gólmanem Kubešem neskóroval. Následně dostali Jihočeši výhodu přesilovky a hostující gólman se musel ohánět.

Strakoničtí získávali více ze hry i častěji ohrožovali branku soupeře, ale Kubeš byl pozorný. Naopak udeřilo na druhé straně, z ničeho nic v 17. minutě skóroval Košťál a mužstvo z Vysočiny do kabin k první přestávce odcházelo spokojenější.

Jenže domácí byli od druhé třetiny jasně lepší a skóre vytáhli až na konečný osmibrankový rozdíl. Prostřední část začali aktivně, ve 22. minutě dostali výhodu přesilové hry a hned ve 23. minutě Bednařík překonal ležícího Kubeše a vyrovnal. Tlak pokračoval a ve 27. minutě otočil po pohledné kombinaci Ruda.
Hrálo se plně v režii Jihočechů, kteří do druhé sirény ještě náskok navýšili, když se ve 35. minutě prosadil v další početní výhodě Šimoník. Také úvod závěrečného dějství začali domácí skvěle a ve 43. minutě to po trefě Grosse bylo už 4:1. Jenže koncert teprve začal. Ve 46. minutě z bezprostřední blízkosti po zemi skóroval Růžička, následně domácí brankář Havelec zlikvidoval trestné střílení, aby v té samé 50. minutě přidal na druhé straně šestou trefu Dlouhý.

Hosté byli na ručník, Strakonice ale byly dál při chuti. V 53. minutě ze samostatné akce zvýšil Křenek (brankáře Kubeše poté nahradil Houdek), v 56. minutě obral soupeře Dlouhý a parádně zavěsil a konečnou podobu výsledku dal deset vteřin před koncem nádhernou střelou Řehoř.