Okresní hokejový přebor má za sebou poslední kolo ročníku 2007/2008. Závěrečné zápasy přinesly dvě vysoké výhry favoritům.

Soutěž však stále ještě není skončená, zbývá dohrát utkání 10. kola Drahonice – Katovice.

Výsledky 15. kola:

HORAŽĎOVICE – RADOMYŠL 2:9 (0:2, 0:5, 2:2)

V první třetině se převaha Radomyšle ještě tolik neprojevila. Ale v prostředním dějství se již na skóre podepsala neúčast brankáře Horažďovic Aubrechta, jehož náhradník lacino inkasoval, a Radomyšl vedla po 40 minutách hry 7:0. V závěrečné třetině favorit více otevřel obranu a tím umožnil rýsující se dvouciferné skóre soupeři alespoň korigovat.

Branky: 52. T. Jílek, 57. Kopecký – 9., 22. a 30. Macholda, 39. a 48. Kroupa, 14. Srb, 30. O. Šulc, 35. Panský a 59. Mráz, asistence: Sýkora, T. Jílek – Mráz 3, Walter, Macholda 2, Slabý, O. Šulc, Králík a Kroupa. Vyloučení 2:2, navíc Kroupa (RAD) 10´ OT, nesportovní chování, bez využití. Přihlíželo 12 diváků. Rozhodčí Častoral – Hájek, Vacek.

DRAHONICE – KATOVICE 11:4 (3:1, 5:0, 3:3)

Již ve 3. minutě si vytvořil brejkovou situaci katovický Krůček, skóre však nezměnil. To byl signál pro obranu soupeře, který si podobné situace pohlídal. Ve vyrovnané první třetině byl favorit úspěšnější a svou roli potvrdil především v té prostřední, kdy díky lepšímu pohybu a kombinační hře skóre výrazně posunul. Katovičtí ve třetí části skóre korigovali.

Branky: 10. a 36. Kropáček, 13. a 38. Čadek, 19. a 31. Jan Procházka, 55. a 56. Rybák, 29. J. Maroušek, 33. Bulka, 60. Havel – 50. a 58. Macháček, 11. Drnek a 59. Chrenšč, asistence: M. Maroušek, Rybák, Havel, Žák, Jan Maroušek, Václav Častoral 2, Brejcha – Král 2, Krůček, Milan Müller a Macháček. Vyloučení 5:5, využití 1:0, oslabení 1:0. Zápas sledovalo 45 diváků. Řídili Diviš – T. Jílek, Vrba.