Ve Strakonicích padlo patnáct gólů, radovali se hosté

Jižní Čechy/ Krajský přebor hokejistů pokračoval o víkendu zápasy 19. kola a dohrávkami Tábor – Božetice a Č. Krumlov – Soběslav.

28.1.2008

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Alena Burešová

Tábor B – Č. Krumlov 2:2 (1:0, 1:0, 0:2) – Domácí byli dlouho lepší, ale stál proti nim výborný Lavička. Hosté dokázali v závěru srovnat a body se dělily. Branky: 17. Kratochvíl (Hraňo, Ošmyk), 23. Pecháček (Kolomý) – 47. Fojtl (Štěpán, Mertl), 52. Lukeš (Marek), vyl. 8:13 (domácí Špale 10 minut, hostující Fojtl OK), sudí Kořánek – Farkač, Pexza, 100 diváků. (kok)

V. Radouň – David servis 0:6 (0:3, 0:1, 0:2) – Hosté uštědřili domácím lekci z produktivity. Radouň měla několik vyložených šancí, ale nedokázala se trefit do sítě ani jednou. Hosté zaslouženě odvezli dva body. Branky: 4. Cibulka, 9. Lonsmín (Volf), 17. Jiří Eliáš (Dan Mikeš), 31. Dan Mikeš (Říha), 45. Dan Mikeš (Říha), 52. Jiří Eliáš (Dalibor Mikeš), vyl. 8:12 (navíc domácí Fertál 10 minut), přes. 0:1, oslab. 0:1, sudí Steiner – Kuchár, Pech. 140 diváků. (hol, bať)

Božetice – Humpolec 8:5 (2:1, 4:2, 2:2) – Vítězství domácích je zasloužené, ale překvapil obětavý výkon soupeře ze spodu tabulky po celé utkání. I když domácí vedli až o čtyři branky, hostě se nevzdali. Branky: 13. Pauli (Kubíček, Fencl), 14. Pletka (Rašek, Kolář), 27. Rašek (Kolář), 33. Tomeček (Pauli, Rašek), 35, Rašek (Kolář, P.Stejskal), 38. Blažek (L. Stejkal, Fencl), 42. Kálal, 52. Kálal (Rašek, Petřík) – 15. Vaněk (Polák), 27. Cakl (Vantuch), 34. Vantuch (Zeman, Beneš), 48. L.Šáda (Beneš), 53. Vítek (Cakl). Vyl. 3:4, využ 1:0, osl. 10, řídili: Holub – Hák, Zíka, 180 diváků. (pv)

Strakonice – Vimperk 6:9 (3:2, 2:4, 1:3) – Utkání se hrálo před ynikající návěštěvou, Strakonice začaly náporem a už ve druhé minutě se ujaly vedení při přesilovce. Druhá třetině a třetí hrál Vimperk chytrý hokej, využíval tlaku strakonických hokejistů a z brejků obrátil skore ve spvlj prpspěch.
Branky: 2. Kadlec (Humeník), 9. a 19. Humeník (Kunt, Řehoř na druhou Kozman), 26. Humeník (Kunt), 35. Bouška (Hodánek), 50. Kloud (Bartoš) – 5.Král (Novák), 14. Gabauer, 24. Drabeš, (Janda, Šedivý), 24. Hájil (Novák), 37. Šedivý (Janda), 40. Pošmourný (Ženíšek, Pešl), 47. Voldřich, 52. Hájil (Coufal, Voldřich), 55. Voldřich (Pošmourný), vyl. 18:15, navíc Kozma 10+10, Hodánek 10, Řehoř 5+OK – Slabý 10, řídili Jirovský – Petrů, Zeman, 750 diváků. (hej)

Hluboká – Soběslav 6:4 (1:0, 3:3, 2:1) – Ve větru domácí podali po delší době týmový soustředěný výkon. Do závěru vedli o gól a při power〜–play soupeře pečetili do prázdné branky. Góly: 7. Mizera (Šíma), 34. Šíma, 37. Kotek, 38. Butal (Šimek), 53. Šíma (Mizera), 60. Kotek (Šimek) – 21. Smrž (Holický), 23. Schejbal (A. Pánek), 243. Boháč (Holický), 43. Rybák (M. Pánek), vyl. 8:7, navíc Holický 10, využití 1:1, 180 diváků, rozhodčí Steiner – Pech, Kuchár. (kali)

Telč – Veselí 0:2 (0:1, 0:0, 0:1) – Ve vyrovnaném utkání Telč dlouho držel brankář Zour. Ve třetí třetině hráli domácí dvakrát přesilovku 5 na 3, dostali se do tlaku, ale Jihočeši dobře bránili a v závěru pečetili. Branky: 6. Novák, 59. Čáp, vyl. 9:10, bez využití, 150 diváků, rozhodčí Jirovský – Petrů, Zeman. (vah)

Tábor B – Božetice 4:1 (1:0, 2:0, 1:1) – Domácí měli krom prvních deseti minut utkání pevně v rukou a zaslouženě vyhráli. Branky: 7. Kadilak (Šimeček, Kratochvíl), 35. Tupý, 37. Kratochvíl (Jareš, Špale), 46. Ošmyk (Pospíšil) – 52. Koláš (Stejskal), vyl. 7:7, navíc Špale (Tá) 10, přes. 1:1, osl. 1:0, sudí Jírovský – Farkač, Pexa, 80 diváků. (kok)

Č. Krumlov – Soběslav 4:8 (1:3, 1:5, 2:0) – V dohrávce si hosté do poloviny zápasu utvořili značný náskok. Pak sice polevili, ale výhru bez potíží udrželi. Branky: 10. R. Uhlíř (Brůha), 23. Lukeš (Marek, Z. Uhlíř), 54. Unger (Kubát), 55. Marek (R. Uhlíř, Lukeš) – 2. Schejbal, 4. Šonka (A. Pánek), 20. M. Pánek, 21. Máca (M. Pánek, D. Pánek), 22. A. Pánek, 23. Máca (D. Pánek), 28. Rybák (M. Pánek), 28. Schejbal (Rybák), Šonka), vyl 14:15, +Kubát (ČK) 10, přes. 2:2, sudí Zimmel – Němec, Knor, 120 diváků. (ště)