Nádherný duel nabídlo nedělní derby 19. kola hokejového krajského přeboru mezi domácími Strakonicemi a Vimperkem.Skvělá atmosféra, kterou vytvořilo více než sedm stovek diváků, patnáct gólů.

Z pohledu domácích bylo jedinou vadou na kráse bohužel to nejdůležitější – výsledek. Ten totiž vyzněl pro soupeře.

Strakonice – Vimperk 6:9 (3:2, 2:4, 1:3).

Gólové okamžiky:

2. minuta: Strakonice využily přesilovku pět na tři, střelu Humeníka dorazil Kadlec – 1:0.

5. minuta: hostující Novák našel nahrávkou zpoza branky volného Krále a ten bekhendem poslal puk pod horní tyčku – 1:1.

9. minuta: Kunt vystřelil od modré a Humeník šikovně tečoval puk mezi betony brankáře Kašpara – 2:1.

14. minuta: při hře čtyři na čtyři trefil vimperský Jan Gabauer od modré přesně horní roh Špilerovy branky – 2:2.

19. minuta: po zmatcích se v Kašparově brankovišti prosadil podruhé Humeník po nahrávce Kozmy – 3:2.

24. minuta: Vimperští krásně sehráli přečíslení tři na dva a volný Drabeš neměl problém překonat ležícího Špilera – 3:3.

24. minuta: o 13 sekund později už Vimperk vedl. Obrana zapomněla na osamoceného Haila a ten poslal puk nad Špilerovu lapačku – 3:4.

26. minuta: Humeník dokonal hattrick a začínalo se znovu – 4:4.

35. minuta: nepovedená střela domácího Stropnického se proměnila v krásnou přihrávku a Bouška dostrkal kotouč za Kašpara – 5:4.

37. minuta: hostující tým využil přesilovku pět na tři, Jandovu střelu dorazil za záda Špilera Šedivý – 5:5.

40. minuta: sedm vteřin před koncem druhé části šel Vimperk do vedení – obrana zapomněla na Pošmourného a ten se nemýlil – 5:6.

47. minuta: sporný moment – Voldřichova střela se zřejmě odrazila o tyč do lapačky vystřídavšího brankáře Burdy a pak kotouč vylétl z branky. Rozhodčí branku po poradě s čárovými uznal – 5:7.

50. minuta: jiskřičku naděje pro domácí vykřesal střelou od modré Kloud v přesilovce – 6:7.

52. minuta: obrana Strakonic propadla ve středním pásmu a toho využil Hail – 6:8.

55. minuta: gólman Burda neviděl přes clonícího útočníka na střelu Voldřicha, který si připsal druhou branku v zápase – 6:9.

„Vimperk nás vyloženě předčil v útoku. Naopak my jsme s proměňováním šancí naštíru. Rozhodl sporný gól na 7:5 pro hosty, který viděl snad jen rozhodčí. To nás poslalo do kolen a rozhodilo nás to natolik, že jsme se už nedokázali dát dohromady,“ hodnotil asistent trenéra Václav Křivanec.

Sestava: Špiler (41. Burda) – Hodánek, D. Papež, M. Procházka, Funda, Kloud, Řehoř – Stropnický, Hora, Binder – Bouška, Kunt, Bartoš – Kozma, Kadlec, Humeník. Střídal L. Papež, na lavičce byli připraveni M. Sosna, Lukáš Sosna a Šimoník.