Strakonice

Podruhé zajížděli hokejisté Strakonic na led soupeře. Tentokrát se ale vraceli se třemi body za výhru 6:1 (1:0, 4:0, 1:1) nad Velkou Radouní. V tabulce se posunuli na čtvrtou příčku s devíti body.

Tým od Otavy začal aktivně, dobře bruslil a domácí jeho hráče nestíhali pokrývat. V 8. minutě našel Kepl najetého Šulčíka a ten dělovkou z kruhů prostřelil přes obránce domácího Horala.

Hrál se pohledný a rychlý hokej. Ve 13. minutě nejprve Major netrefil odkrytou stranu branky po krásném pasu Jíchy a vzápětí na druhé straně kryl Špiler brejk radouňského Sedlačíka. Domácím výborně chytal Horal.

Také ve druhé třetině pokračoval tlak Strakonic, ale domácí kontrovali nebezpečnými brejky.

Ve 24. minutě trefil po hezké kombinaci prvního útoku Šulčík horní tyčku nad ležícím Horalem. Ve 29. minutě předvedli opakovaně výbornou kombinaci Kepl se Šulčíkem, ale Horal v brance domácích opět odolal. Ve 35. minutě se při přesilovce a obrovském tlaku hosté prosazují, kdy po kombinaci na jeden dotek zakončuje u tyče Kovář.

Ve 37. minutě hrají Strakonice opět úspěšně přesilovou hru a Šulčíkovu střelu vyraženou Horalem opět pohotově dorazil Kovář na 0:3.

Tlak pokračoval, ve 38. minutě se výborně uvolnil na pravém křídle Černý a jeho přesnou přihrávku tečoval před Horalem do sítě Binder. O minutu později zvýšil po přesné nahrávce Kepla před branku na 5:0 Šulčík.

Ve třetí třetině nejprve nastřelil domácí Sedlačík v nájezdu břevno Špilerovy branky. Ve 45. minutě z obranného pásma ujel Šulčík, ale brejk přes celé kluziště zakončil do Horalových betonů. Z protiútoku chytil Špiler výborným zákrokem dorážku domácího Javůrka. O minutu později se dostal do vyložené šance po nahrávce Šulčíka Binder, ale trefil v nájezdu pouze Horala.

V 50. minutě kryl Špiler po rychlé kombinaci domácích střelu Gurky. V 52. minutě ujela dvojice hostí Major a Jícha a druhý jmenovaný trefil přesně levý horní roh – 0:6.

V 55. minutě snížili domácí Beránkem po uvolnění a přesné nahrávce Schmidta. V 58. minutě se perfektně uvolnil v rohu strakonický Kepl, protáhl se před branku ale Horal výborně zasáhl.

V 59. minutě nastřelil Binder z voleje horní tyčku. Poslední šanci měl neúnavně bojující Šulčík, který projel celým kluzištěm, ale Horal byl velkou oporou svého mužstva a blafák kryl.

Sestava: Špiler (58. Burda) – Hodánek, Kovář, M. Procházka, Kloud, Papež, J. Srb – Kepl, Pitel, Šulčík – K. Procházka, Černý, Binder – Jícha, Major.

Radomyšl

Zvítězili i počtvrté v řadě, ale tentokrát až po samostatných nájezdech. Hokejisté Radomyšle byli v Soběslavi úspěšní a vyhráli 6:5 (3:1, 1:2, 1:2). S 11 body jsou v tabulce stále třetí.

Ve vyrovnaném zápase byli Radomyšlští produktivnější a brzy vedli. „Měli jsme už třígólový náskok 4:1. Ale potom jsme nedisciplinovaností některých hráčů dostali soupeře do hry, domácí na začátku třetí třetiny vyrovnali na 4:4,“ uvedl trenér Radek Volf.

Radomyšl šla pak v přesilovce do vedení, ale v té samé výhodě – tedy početní převaze – se následně prosadili i domácí a bylo to 5:5.

Rozhodovaly tak samostatné nájezdy. „V první sérii nás poslal do vedení Gába, soupeř vyrovnal ve třetí sérii. Čtvrtou sérii začínali Soběslavští a byli úspěšní, za nás ale vyrovnával Gába. My jsme od páté série vystřídali gólmany, místo Myslivce nastoupil Havelec. Ten třikrát v řadě chytil a rozhodující nájezd proměnil Burkoň,“ popsal penaltovou loterii kouč.

Z pohledu toho, že rozhodovaly až nájezdy, zvítězila Radomyšl šťastně. Ale situaci si zkomplikovala sama, když neudržela slibné vedení. Mohla mít tři body, takto si odvezla dva. Radek Volf poznamenal, že tým nebyl kompletní. „Hrál se hokej slabé úrovně, oboustranně,“ uzavřel.

Sestava: Myslivec (od 5. nájezdu Havelec) – Burkoň, Neckář, Koloušek, Pěnička, Králík – Jungbauer, Maroušek, Bican – Růžička, Stropnický, Šimoník – Gába, Javůrek st., Křišťan.

V 5. kole přivítá Radomyšl v Písku atraktivního soupeře, přijede vedoucí Tábor, který má stále stoprocentní bilanci. Utkání se hraje v neděli, začátek je v 19 hodin. Strakonice v neděli přivítají od 17 hodin David servis České Budějovice.