Vedoucí Strakonice padly doma se Soběslaví

Strakonice - Porážku okořenila i rvačka.

14.12.2010

Ilustrační fotoFoto: Jan Škrle

V nedělním zápase krajské ligy strakoničtí hokejisté nečekaně prohráli se Soběslaví doma 2:5.

V domácí brance musel nastoupit nahrádník Václav Tábor, jednička Roman Špiler nebyl z rodinných důvodů ani na lavičce, dvojkudělal Ondřej Kuncl.

V posledním utkání roku se domácí Strakonice střetly se soběslavským Spartakem. Od první minuty se hrálo vyrovnaně, žádný tým neměl výraznější převahu. Až v osmé minutě trojce Šonka, Schejbal, Hák svým důrazem dosáhli faulu Strakonic. V početní nevýhodě se o významu pravidla "nedáš - dostaneš“ přesvědčili domácí, povedenou kombinaci nedokázali využít Pitel se Šulčíkem a z protiútoku skóroval Jan Žákovský, 0:1.

O minutu později se opět radoval modrobílý Spartak, po Mácově přihrávce od mantinelu mířil přesně Milan Holický, 0:2. Neuběhla ani minuta a domácí Václav Tábor lovil kotouč ve své síti už potřetí, v přesilové hře se trefil Hák, 0:3. Snížení ze strany domácích přišlo až ve 13. minutě. Roman Šulčík nic nevymýšlel a přesně trefil Stachův pravý růžek, 1:3.

Do druhé třetiny hokejisté Strakonic doslova vlétli a brankáře Stacha ostřelovali z každé pozice, jenže ten, někdy i s velkou dávkou štěstí, vše likvidoval. Kontaktní gól přece jen vstřelit dokázali, a to v polovině druhé části. Nejprve předcházela Černého tyč a poté při strkanici před brankou dostal puk do sítě Ervín Binder, 2:3.

Ve třetí části herně převládali domácí. Hned z kraje třetiny mohl vyrovnat Pitel, který tečoval Černého střelu mezi betony. O chvíli později musel Stacha v brance zastoupit obránce Spartaku, po Oranského střele se puk odrazil nebezpečně za Stachova záda, kde byl na místě Holický. Jenže jediný, kdo se v poslední části dokázal střelecky prosadit, byli hosté, a to hned dvakrát.

V čase 46.09 Schejbal při nenápadné akci v mezikruží a v čase 57.18 završil gólové vystoupení Martin Bruner. Mezitím se strhla šarvátka, ve které vynikl souboj domácího kapitána Klouda se Smržem, oba dostali trest do konce utkání.

Na závěr měli domácí ještě dvouminutovu výhodu přesilové hry 5 na 3, jenže hráči Soběslavi si výsledek už uhlídali.

Branky: 13. Šulčík (Pitel), 28. Binder – 9. Žákovský (Smrž), 10. Holický (Máca), 11. Hák (Ištvánik, Schejbal), 47. Schejbal (Hák), 58. Bruner, vyl. 8:12, Kozma, M. Procházka 10, Kloud 5+OK – Bruner 10 min., Smrž 5+OK, přes. 0:2, 350 diváků, rozhodčí Urban – Zvoníček, Mitáš.
Strakonice: Tábor (Kuncl) – Kloud, Velíšek, Oranský, Všetečka, Lusk, Kovář – Pitel, Šulčík, Kadlec, K. Procházka, Binder, Černý, Jícha, Kozma, M. Procházka, Kopecký. Trenér: Václav Křivanec.

OSTATNÍ
Hluboká – Tábor B 4:5 po náj. (1:0, 1:3, 2:1), 17. Miler (Adam), 37. Daněk (Miler), 52. Bělohlav (Fuka), 60. Švec (Fuka) – 29. Stoklásek, 31. Stoklásek (Hraňo), 40. Hraňo, 45. Trieb (Kolář), náj. Stoklásek, Vimperk – V. Radouň 11:0 (5:0, 2:0, 4:0), 5. Voldřich, 8. Kouba (Ondrejec, Voldřich), 15. Pošmourný (Coufal, Pešl), 18. Pošmourný (Slabý, Pešl), 20. Slabý (Horejš), 26. Gabauer (Pošmourný), 28. Slabý (Janda, Vinš), 41. Lang (Pešl), 46. Předota (Horejš), 49. Janda (Horejš), 51. Janda (Slabý), Veselí – Český Krumlov 3:4 po nájezdech (0:2, 1:1, 2:0 – 0:0), 29. Chlaň (Drs), 44. Bůžek (Chlaň), 48. Sekera (Vegner) – 13. Štěpán (R. Uhlíř), 19. R. Uhlíř (Štěpán), 38. R. Uhlíř (Štěpán), Humpolec – David servis ČB 0:1 po náj. (0:0, 0:0, 0:0 – 0:0), rozh. nájezd Bláha, Radomyšl – Božetice 6:1 (1:1, 2:0, 3:0), Burkoň 2, T. Růžička, Jungbauer, Maroušek, Bican – Záhora.

Autor: Jan Richter

14.12.2010

Vyprodaná Budvar aréna v Českých Budějovicích viděla poslední zápas Českých hokejových her mezi Českem a Ruskem.
30

Čeští hokejisté prohráli s Ruskem až po samostatných nájezdech

Kolem Bavorova pochodovaly celé rodiny včetně pejsků a kočárků.
15

Kolem Bavorova pochodovaly celé rodiny včetně pejsků a kočárků

Radní vyměnili šéfa nemocnic

České Budějovice – Odvolání Martina Bláhy z postu předsedy představenstev všech jihočeských nemocnic a z funkce předsedy představenstva holdingu k 30. červnu. To byl první počin rady kraje zvolené na čtvrtečním jednání mimořádného zastupitelstva.

Čeští hokejisté porazili Švédy 8:4 a s předstihem slaví prvenství v turnaji

České Budějovice – Ve svém druhém vystoupení na Carlson Hockey Games vyhrál národní tým České republiky v báječném utkání nad Švédskem 8:4 a s předstihem si zajistil prvenství v turnaji. V neděli se rozloučí s diváky na jihu Čech zápasem s Ruskem (18.30).