Jasnou výhrou Radomyšle skončil v sobotu 8. února šlágr 18. kola okresního přeboru hokejistů proti Katovicím. Druhý tým porazil lídra vysoko 10:5 a vystřídal ho v čele (navíc má stále ještě utkání k dobru). Na druhou příčku se dostaly Luby, které v neděli porazily doma Horažďovice až na nájezdy 4:3. Poslední Cehnice pak vyhrály také na nájezdy 5:4 v Sušici.

SUŠICE – CEHNICE 4:5 SN (2:2, 2:2, 0:0 – 0:1). Ve vyrovnaném utkání, které po šedesáti minutách dospělo až do samostatných nájezdů, měl velký podíl na výhře Cehnic gólman Hála. Jediným úspěšným střelcem v penaltách byl Vladimír Bažata.

Branky: 7. Kutil (Fedor), 9. Šašek (Blažek), 30. Holý (Vachoušek), 37. Fedor (Petera) – 10. M. Boška (Vlček), 15. Polák (Vlček, M. Boška), 33. Vlček (M. Boška), 36. Polák (M. Boška, Vlček), rozhodující nájezd V. Bažata. Rozhodčí: Sýkora – Častoral, Krejčí. Vyloučení: 4:2, Sušice jela TS. Využití: 0:2. Diváků: 90.

LUBY – HC HORAŽĎOVICE 4:3 SN (1:2, 1:1, 1:0 – 1:0). Horažďovice potvrdily u na zimním stadionu v Klatovech dobrou formu z posledních zápasů a byly domácím více než vyrovnaným soupeřem. O ještě lepší konečný výsledek je připravila jen vlastní nedisciplinovanost a také některé nepřesné výroky rozhodčích. V samostatných nájezdech byl rozhodujícím úspěšným exekutorem Jakub Spurný.

Branky: 18. Straka (R. Pikhart), 38. Vraný (Topinka), 52. Vraný, rozhodující nájezd Spurný – 3. Dlouhý (D. Papež), 7. Funda, 25. Rataj (D. Papež). Vyloučení: 8:9, navíc Hůla (Luby) 5+OK, L. Papež 10´OT a TH, Košatka 5+OK (oba Horažďovice). Využití: 2:1. Diváků: 63.

KATOVICE – RADOMYŠL 5:10 (3:2, 2:4, 0:4). Téměř 150 diváků se přišlo podívat na souboj dvou celků z čela tabulky. Vstup do zápasu vyšel lépe Radomyšli, ta už po necelých čtyřech minutách vedla 2:0. Druhá desetiminutovka první třetiny ale přinesla nečekaný obrat. Katovice nejprve snížily v oslabení a poté se v rozmezí dvou minut dostaly do vedení.

Druhé dějství za tím úvodním kvalitativně zaostávalo, ale o to více rušno bylo na ledové ploše; zvláště ve 29. minutě kolem neuznaného gólu Katovic bylo hodně diskuzí a v dalších minutách přišlo i několik vyloučení.

Radomyšl v těchto fázích hry působila hokejovějším dojmem, vynutila si mírnou převahu a když po vyrovnání ještě dvakrát využila zaváhání katovické obrany, do přestávky odcházela s jednobrankovým náskokem.

Šance Katovických na nějaký bodový zisk vzaly za své hned po pěti minutách závěrečné třetiny, kdy radomyšlský Vlk dvěma góly v rozmezí 27 vteřin definitivně rozhodl. Katovičtí poté rezignovali a utkání se jen dohrávalo. V posledních minutách přidala Radomyšl ještě dvě branky a nadělila svému soupeři nečekanou „desítku".

Branky: 12. Topinka (Krůček), 15. Hodánek (Kubec), 17. Kuncipál (Diviš, Kubec), 25. Krůček (Hodánek), 39. Jílek (Krůček, Hodánek) – 2. Barci (Dörner), 4. J. Maroušek (Coufal), 25. Dörner (Barci, Coufal), 28. Vlk (Barci), 33. D. Horažďovský (Coufal), 34. Brejcha (Zeman), 45. Vlk (Tajbl), 47. Vlk (Oranský), 57. Dörner (Tajbl), 58. J. Maroušek (Javůrek). Rozhodčí: Diviš – Kříž, Mašek. Vyloučení: 6:9. Využití: 2:1. Oslabení: 1:2. Diváků: 147.

1. Radomyšl 17 11 0 1 5 93:65 34
2. Luby 18 8 4 0 6 94:68 32
3. Katovice 18 9 2 1 6 86:74 32
4. Horažďovice 18 5 2 5 6 66:74 24
5. Sušice 17 6 0 3 8 74:82 21
6. Cehnice 18 4 2 1 12 63:113 16

Program 19. kola (15. února): Katovice – Sušice (13.30), Radomyšl – Luby (15.45), HC Horažďovice – Cehnice (18).