Čtvrté domácí vítězství za tři body v řadě si ve 13. kole krajské ligy v neděli 2. prosince připsali hokejisté Radomyšle. Tábor B porazili 6:4.

Hosté přijeli do Písku posíleni o hráče druholigového áčka a v první třetině hráli dobře, i když ji prohráli 0:3. Radomyšl vstřelila dva rychlé góly v 5. a 6. minutě, třetí přidala v 18. minutě. Tábor svoje šance nevyužil. „Ve druhé části jsme přestali hrát, jak je naším zvykem, když vedeme. Soupeř toho využil ke snížení," zmínil se trenér Radek Volf.

V polovině utkání byl tedy stav 3:2, ale v závěru druhé třetiny domácí dvěma góly opět odskočili. „Třetí dějství bylo nahoru-dolů, bez větších šancí. Táborští snížili v závěru, ale my jsme ještě předtím, než stihli odvolat gólmana, potvrdili naši výhru," upřesnil kouč Radomyšle.

Hrál se pěkný hokej a soupeř byl podle něj lepší než v prvním zápase, kdy Radomyšlští vyhráli na nájezdy. „Co rozhodlo naší výhře v odvetě? Měli jsme lepšího brankáře a byli jsme lepší i v proměňování šancí," dodal Volf.

V dalším kole Radomyšl hraje v neděli venku s Humpolcem.

Krajská liga – 13. kolo: Radomyšl – Tábor B 6:4 (3:0, 2:2, 1:2). Branky: 5. Kudrna (Maroušek, Řehoř), 6. Gába (Burkoň), 18. Pěnička (Maroušek, Kudrna), 36. Řehoř (Pěnička), 40. Řehoř (Maroušek), 59. Stropnický (Jungbauer, Gába) – 24. Kratochvíl (Pospíšil), 29. Hubáček (Samec), 44. Drda (Hubáček), 57. Hubáček (Drda). Rozhodčí: Mandrysz – Čáp, Schlixbier. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. Diváků: 130.

Sestava: Knap – Burkoň, Neckář, Jirků, Pěnička, Králík – Gába, Stropnický, Jungbauer – Kudrna, Maroušek, Řehoř – Javůrek, Novák, L. Kurz.