Domácí střídačka tentokrát nechala odpočívat testované obránce Gřegořka s Jáchymem, dalšího beka Muchu a také lídra ofenzivy Václava Nedorosta. V brance byla řada na Gábovi (oproti svému poslednímu vystoupení v Plzni byl spolehlivý) a poprvé si za první tým zahrál dorostenec Toman.

Hosté se připravují v České republice na únorovou domácí olympiádu v Pchjongčchangu, na jihu Čech však inkasovali hned po dvaapadesáti vteřinách. Dorážkou otevřel skóre Dostálek. V 5. min. sice bylo vyrovnáno, když hrubici v domácí obraně potrestal přesnou střelou Kim Ki Sung. Jenže pak přišly velké chvíle Slováka Galamboše, jenž dvakrát zužitkoval přesilovku a zajistil Motoru dvoubrankový náskok. Pouhé tři vteřiny před první sirénou se prosadil důrazný M. Novák a uzavřel nejlepší třetinu svého týmu v letošní sezoně.

Po změně stran tempo hry výrazně opadlo. Přesto se početní fanoušci dočkali páté branky, kterou zaznamenal v polovině zápasu Čermák. Pouhé dvě vteřiny před druhou sirénou to byl znovu Čermák, který nejprve tvrdou střelou orazítkoval tyč a poté z těžkého úhlu vrátil kotouč do sítě. Ve třetí třetině se trefil Dostálek, hattrick završil Čermák a na konečných 9:1 uzavřel Fillman.

Branky a nahrávky: 1. Dostálek (M. Novák, Pavlin), 8. Galamboš (Pýcha, M. Novák), 10. Galamboš (M. Novák, Pýcha), 20. M. Novák, 31. Čermák (Kutlák), 40. Čermák (Vráblík), 42. Dostálek (M. Novák, Galamboš), 49. Čermák (Fillman), 58. Fillman (M. Novák, Galamboš) – 5. Kim Ki Sung. Vyloučení: 5:8, využití: 2:0. Rozhodčí: Pešina, Sýkora – Zíka, Jindra. Diváci: 3840.
ČEZ Motor: Gába – Fillman, F. Novák, Pavlin, Pýcha, Kutlák, Vráblík, od 45. navíc Kachyňa – Crowder, Pajič, Čermák – Dostálek, Galamboš, M. Novák – Šulek, Vlček, Heřman – Doktor, Toman, Káník. Trenéři Stavjaňa, Štrba a Bombic.