Jeden gól na Slavii na body stačit nemohl

Praha, České Budějovice – Úvodní čtvrtinu základní části extraligy zakončili hokejisté HC Mountfield porážkou 1:4 na ledě pražské Slavie. Do druhé čtvrtiny vstoupí Jihočeši v neděli ve Vítkovicích.

19.10.2012

Trenér HC Mountfield Peter Draisaitl.Foto: Deník/Václav PANCER

Mužstvo trenéra Draisaitla  nadále trápí početná marodka. V sestavě se navíc stále ještě neobjevily posily ze zámoří Martin Hanzal a Milan Michálek. Do hry po pauze zaviněné zraněním naopak už naskočili útočníci Květoň a Podlešák. Trenéři tak měli k dispozici jedenáct útočníků. Domácí celek představil ze svých dvou hráčů z NHL pouze Sobotku, ostrostřelec Červenka se v jejich sestavě kvůli svalovému zranění neobjevil.

Jihočeši měli lepší vstup do utkání a už v 5. min. se ujali vedení. Domácí třetí řada si vynutila tlak a Červený šikovnou tečí Knotkovi střely poprvé překonal Furcha v brance Slavie.

Slávisté měli v první třetině kotouč více na svých hokejkách, ale proti pozorně bránícímu soupeři se prosadit nedokázali.

Ve druhé části hry už se dokázali domácí prosadit i střelecky. Při první přesilovce zápasu tečoval Hertl mezi nohy nahození Růžičky od modré. Dlužno dodat, že brankář Kantor byl v té době bez hokejky, který zůstala zaklíněna v jeho kleci.

Ve 34. min. šla Slavia poprvé v utkání do vedení. Pospíšil našel parádní přihrávkou Sobotku a útočník z věhlasné zámořské soutěže neměl problém trefit z úhlu odkrytou branku.

V závěrečném dějství mohl vyrovnat aktivní Knotek, leč ztroskotal na Furchovi. A tak uhodilo znovu na druhé straně. Růžička si ve 45. min. vyměnil puk se Sklenářem a zajistil svému týmu dvoubrankový rozdíl.

V závěru pečetil na 4:1 v přesilovce Žejdl.

Branky a nahrávky: 29. Hertl (V. Růžička ml., Kuboš), 34. V. Sobotka (Pospíšil, Kadlec), 45. V. Růžička ml. (Sklenář), 59. Žejdl (V. Růžička ml., Beňovič) – 5. Červený (Knotek, Suja).
Vyloučení 2:4, využití 2:0. Rozhodčí: Fraňo, Turčan – Bejček, Charvát. Diváci: 3379.
Slavia: Furch – Kadlec, Kučný, Kuboš, Beňovič, Kolařík, Kempný – Pospíšil, Alinč, V. Sobotka – Žejdl, Kalla, Tomica – P. Jelínek, V. Růžička ml., Sklenář – Micka, Hertl, Krenželok. Trenéři: V. Růžička st., Weissmann a Beránek.
České Budějovice: Kantor – Ptáček, Frühauf, Ference, Vydarený, Jank, Kolarz, Vráblík – Rousek, Kotalík, Šimánek – Dej, L. Kohn, L. Květoň – Suja, Knotek, Červený – Podlešák, Marek. Trenéři: Draisaitl a Bělohlav.

Autor: Pavel Kortus