STRAKONICKO Hokejistům ČSAD se zatím nedaří.

26.9.2007

Ilustrační foto.Foto: Jan Škrle

Okresní soutěž v ledním hokeji pokračovala druhým kolem. Více Roman Heimlich:

Překvapivá byla vysoká prohra K–sportu Prachatice od blatenské Dury. Nedaří se zatím ČSAD, které utrpělo již druhou vysokou porážku. Na čele jsou prozatím Sokol Radomyšl B a Sport–Bike Strakonice.

Výsledky 2. kola:
K–sport Prachatice – Dura Blatná 1:9 (0:3, 0:3, 1:3).
Normu tří gólů si udržela Dura v každé třetině utkání, ve kterém kombinačně i střelecky převyšovala svého soupeře. Prachatický Kůrka snižoval až těsně před koncem utkání.
Branky: Kůrka – Venclíček a Eichinger 3, Rakovan, Nový a Tvrdý.
Vyloučení 3:3, rozhodčí T. Jílek a Vovčko.

SKP Strakonice – Swietelski Strakonice 5:2 (3:1, 0:1, 2:0). Vyrovnané utkání rozhodli hráči SKP až v závěrečné třetině, ve které doplatili hokejisté Swietelského na časté vylučování a pak jim chyběly síly k náporu.
Góly: Janouš, Jedlička, Kadlec, Holman a Němec – Brabec a Mareš.
Vyloučení 3:8, sudí Sigmund a Beneš.

Sokol Radomyšl B – Jihospol Strakonice 4:1 (1:0, 2:1, 1:0). Jihospolu tentokrát chyběla opora Polák. Radomyšli zachytal opět výborně Šilhan v brance a předčila svého soupeře v bojovnosti i zakončení.
Střelci: Karvan 2, Poklop a Mazanec – Bartoš.
Vyloučení 3:6, Škoda (Jihospol) 10 minut nesportovní chování. Rozhodčí Jílek T. a Vovčko.

Schäfer Blatná – SK Drachkov 2:3 (0:2,0:0, 2:1). V kvalitním utkání vedl Drachkov na začátku třetí třetiny již 3:0, Schäfer ještě dokázal snížit na rozdíl jedné branky, ale vyrovnat již nestihnul.
Střelci: Zralý a Zemen – Soukup, Křižan a Jílek.
Vyloučení 6:5, arbitři Častoral a Sýkora.

Sport–Bike Strakonice – Madeta Strakonice 6:2 (0:2, 4:0, 2:0). V první třetině byla sice střelecky úspěšnější Madeta, ale od druhé převzal Sport iniciativu, stav i hru dokonale obrátil a s přehledem utkání vyhrál.
Branky: Kalina 3, Jan Skála 2 a Kopřiva – Kučera a Vaniš.
Vyloučení 0:4, rozhodčí Vavruška a Pícha.

Rakets Strakonice – HC Volyně 3:5 (0:3, 2:0, 1:2). První třetina patřila volyňskému týmu, ale ve druhé tým Rakets přidal, vyrovnal hru a dotáhl na rozdíl jednoho gólu. V nervozní poslední třetině rozhodl při dvojnásobném oslabení Rakets dvě minuty před koncem volyňský Hrba.
Góly: Pechlát 2 a Holý – Náprstek 2, Kotál, Hais a Hrba.
Vyloučení 9:4, pískali Vrba a Hájek.

Cannibals Protivín – ČSAD Strakonice 8:1 (1:0, 3:0, 4:1). Tým ČSAD kladl odpor pouze v první třetině, zbytek utkání pak už ovládli hráči Cannibals a góly padaly pouze do branky hostů.
Branky: Brejcha 3, Čibera 2, Kroupa, Seidl a Pěnička – Přecechtěl.

Primář interního oddělení se angažoval v odboji, byl popraven nacisty

Strakonice - V roce pondělí 16. října uplynulo 113 let od narození pozdějšího primáře interního oddělení strakonické nemocnice a to v letech 1939 -1942.

Teplé počasí přepsalo rekord z roku 1885

Jižní Čechy – 132 let starý teplotní rekord pro České Budějovice a 16. říjen neplatí. Pondělní léto ustanovilo nový.

Šestou výhru Katovic pokazilo zranění Uhra

Katovice – Tým fotbalistů Katovic teď připomíná rozjetou lokomotivu, kterou nic nezastaví! Šestá výhra v řadě, která překlopila dosavadní vyrovnanou bilanci na kladnou, to potvrdila.

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Pokud chcete ještě něco vědět před volbami od kandidujících stran, máte šanci se zeptat právě teď. Deník ji vašim jménem položí už ve čtvrtek 19. října, tedy den před parlamentními volbami, desítce lídrů politických stran při závěrečné předvolební debatě v sídle listu.