STRAKONICKO - Katovičtí se po výhře vyhoupli do čela tabulky, Sedlice přezimuje desátá.

Jsme první! Útočník Jan Strnad a záložník Petr Janus (zleva) ukazují, na jaké příčce Katovice přezimují.Foto: Jan Škrle

Výsledky dohrávaných zápasů a komentáře 13. kola I. A třídy:

Loučovice – Katovice
0:5 (0:1)

Stanislav Blažek, trenér: „Výsledek odpovídá postavení týmů v tabulce i formě. Ta naše v poslední době gradovala. Zápas to byl těžký, potřetí jsme hráli na úplně jiném terénu – tentokrát na umělce v Českém Krumlově. Soupeř zahrozil jako první, v úvodu trefil břevno.

Gól jsme ale dali my, ve 21. minutě se hlavou trefil Hadraba. Do druhé půle jsme vstoupili drtivým tlakem a jen kvůli střelecké smůle jsme neskórovali. Až druhý gól nás uklidnil, v 68. min. se prosadil opět Hadraba a hattrick zkompletoval o deset minut později.

Další dvě branky přidali v závěru Janus a Šefčík. Za pěkný závěr podzimu a výrazné výsledky si myslím, že nám první místo sluší. Pochválit bych chtěl obrannou řadu, která opět neinkasovala, také zálohu dirigovanou Malým a neúnavný útok Strnad – Hadraba.“

Klíčový okamžik: Spolehlivá obrana a opět střelecká forma Hadraby.

Sestava: Matějovský – Vlček (25. Krejsa), Kuncl, Peleška, Šefčík – Blatský, Malý, Biněda, Janus – Strnad (79. Houska), Hadraba.

Sedlice – Loučovice
4:0 (1:0)

Vladimír Klíma st., trenér: „V prvním poločase jsme měli tlak a vytvořili si i šance, ale převahu zúročil ve 25. minutě jen Čapek. Ten samý hráč dal deset minut nato náš druhý gól, který ale nebyl kvůli faulu na gólmana uznán. Asi správně.

Do druhého dějství nastoupili hosté pouze o deseti, když se jim jeden z hráčů zranil. Hrálo se na jednu branku. V 55. min. přidal druhý gól Jindra Šiška hlavou po rohu. Po hodině hry zvýšil na 3:0 po pěkné akci Vojta Šavrda a přibližně dvacet minut před koncem dal výsledku konečnou podobu Čabrádek. Soupeř se k ničemu nedostal.“

Klíčový okamžik: Druhý gól domácích, který dal J. Šiška. Poté se Sedličtí uklidnili a přidali ještě další dvě branky.

Sestava: Kahovec – J. Obleser, V. Klíma ml., J. Šiška, Hrouda (70. I. Šiška) – Čapek, Běloušek, Mikeš, Němec – V. Šavrda (75. Čabrádek), Kešner (35. P. Obleser).