Po dvou vítězstvích Osek remizoval, ale dál je v čele

Osek - Třetí výhru v řadě fotbalisté Oseku nepřidali, přesto jsou nadále nejlepším mužstvem krajského přeboru.

26.8.2014

Jaroslav Benda dal jediný gól Oseku.Foto: Jan Škrle

Ve 3. kole soutěže Osečtí remizovali v sobotu 23. srpna doma s Pískem B 1:1 (1:0). Na první příčce v tabulce mají sedm bodů a díky lepšímu skóre jsou před Veselím nad Lužnicí.

Hosté přijeli na trávník lídra s cílem získat bod a po zásluze si ho také odvezli. Remízový král soutěže měl ve druhé půli herně navrch, domácí vypadli z tempa a jedenáct minut před koncem duelu dostali vyrovnávací gól.

V prvním poločase měli více ze hry domácí a do vedení je poslal ve 23. minutě krásnou trefou Benda. „Ten se po rohu opřel do míče a jeho projektil se odrazil od břevna za brankovou čáru a zpět do pole, kde hlavou dorážel Novák. Rozhodčí viděli přesně – balon po Bendově střele už byl celým objemem v brance," upřesnil asistent trenéra Jiří Prokeš.

Náskok se Oseckým navýšit nepodařilo a v 79. minutě je o tři body připravil Zeman – centr ze strany proletěl domácí šestnáctkou a osamocený záložník hostů vyrovnal.

Do listiny střelců se nezapsali obávaní kanonýři obou týmů – osecký Václav Mrkvička a písecký Jan Zušťák. „Remíza je spravedlivá. Neodehráli jsme dobrý zápas, musíme se zlepšit," konstatoval Jiří Prokeš.

V dalším kole jedou Osečtí v sobotu dopoledne k utkání do Jindřichova Hradce, který je s jedním bodem momentálně na předposlední příčce.

Sestava: Vokatý – Rybák, Benedikt, Carda, Maroušek – Blažečka, Schánělec, Pavlovič, Benda – Novák (86. V. Uher), Mrkvička.

26.8.2014 VSTUP DO DISKUSE
Rybářské slavnosti v Blatné se v sobotu odehrávaly u sádek, na zámku a také v pivovaru
25

Zámek, pivovar, ale i zpracovnu ryb mohli navštívit diváci slavností

Vojáci převezmou medaile

Zahradní slavnost zahnala soutěžící do stínu

Volyně - Zahradní slavnost společně pro děti i rodiče na Základní škole ve Volyni připravují v závěru školního roku již podruhé. „Pomalu se z původního nápadu k oslavám školy před dvěma lety stává z tohoto společného setkání tradice," řekl ředitel školy Martin Punčochář.

Cipískoviště skončilo. Nahradí ho Pískoviště

Písek – K nejpopulárnějším kulturním akcím ve městě patří Cipískoviště se sochami z písku a akcemi hlavně pro děti. O název Písečtí přišli, ale akce bude pokračovat dál.

OBRAZEM: Zdeněk Troška natáčet Čertoviny na Strakonicku

Střítež - Od středy 21. do pátku 23. června natáčel štáb režiséra Zdeňka Trošky část nové pohádky Čertoviny také na Strakonicku.

Krumlovský vícemistr světa míchal svůj stříbrný drink na Staroměstském

Český Krumlov - Českokrumlovský barman Jan Lukas z baru Apotheka získal úžasné 2. místo na mistrovství světa v míchání nealkoholických koktejlů Mattoni Grand Drink 2017.