OBRAZEM: Junior chce za rok opět slavit s dudákem na náměstí

Strakonice – Mistři, mistři, mistři… Junior vááálí, Junior vááálí… Tyto i další pokřiky se nesly v sobotu 17. června odpoledne Strakonicemi.

17.6.2017

Fotbalisté Junioru Strakonice slavili čtvrtý postup v řadě.Foto: Deník/Miloš Vrátný

Fotbalisté Junioru zakončili sezonu 2016/2017 domácím vítězstvím 5:1 nad Chyškami, čímž udělali tečku za čtvrtým postupem v řadě. I. B třídu, jejímiž byli nováčky, vyhráli v předstihu, jistotu prvenství získali dvě kola před koncem.

Hlavní oslavy si ale tým schoval právě až na závěrečný domácí zápas. Po jeho skončení proběhla na hřišti děkovačka fanouškům, hráči navlékli vítězná postupová trika, převzali pohár pro vítěze soutěže, nechybělo šampaňské (12 lahví) a udělali společnou fotku.

Mezitím do areálu na Křemelce dorazil koňský povoz strakonického pivovaru Dudák, na kterém hráči i s realizačním týmem tradičně slaví spanilou jízdou městem.

A kam vedla cesta? Na Velké náměstí, kde na kruhovém objezdu stojí socha dudáka. S ním taktéž slaví mužstvo pokaždé. Ochutnat mu dali i pivo místního pivovaru a opět se s ním nechali vyfotografovat.

Před odjezdem a pokračováním oslav v rámci dokopné ještě zaznělo právě směrem k soše dudáka: Tak zase za rok…

Čtyři sezony, čtyři postupy
Mužská složka Junioru Strakonice byla založena před sezonou 2013/2014. Tým začal v nejnižší IV. třídě, kterou vyhrál. A stejně tak tomu bylo i v dalších třech letech, kdy mužstvo pokaždé slavilo z pozice nováčka soutěže prvenství a postup. Letos už do druhé nejvyšší krajské soutěže – I. A třídy. Jako trenér je pod úspěšným tažením podepsán Luděk Cimrhanzl.